|
کدخبر: 330268

واکنش بازار خودرو به پیروزی پزشکیان | قیمت های کاهش می شود

قیمت خودرو امروز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ بدون هیچ تغییری آغاز به کار کرده است. با توجه به انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان رئیس دولت چهاردهم، احتمالا در ساعات آینده شاهد کاهش نرخ‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

اقتصاد واکنش بازار خودرو به پیروزی پزشکیان | قیمت های کاهش می شود

نرخ خودرو امروز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در تمامی محصولات با حفظ ثبات کار خود را آغاز کرد و صبح امروز نرخ هیچ کدام در محصولات داخلی و مونتاژی تغییری پیدا نکرد.

به نظر می‌رسد با بازگشت فعالان به بازار در ابتدای هفته، انتخاب مسعود پزشکیان به‌عنوان نهمین رئیس‌جمهوری ایران فضای قبلی را بشکند و در ساعات اولیه شروع معاملات قیمت‌ها روند ریزشی را تجربه کنند.

با توجه به وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهوری منتخب، احتمالا چنین فضایی طی روزهای آینده هم بر بازار حکم‌فرمایی کند؛ با این حال بعید است که بازار مدت زیادی دل‌خوش به وعده‌ها بماند و در صورتی که دولت چهاردهم برنامه و اقدامی عاجل در بازار پیاده نکند، خودرو به روال سابق خود بازمی‌گردد.

با توجه به قیمت‌های به‌دست‌آمده بازار خودرو‌های داخلی و مونتاژی نسبت به روز‌های گذشته بدون تغییر گزارش می‌شوند.

قیمت خودرو‌ در بازار داخلی

بازار خودروهای داخلی صبح امروز کار خود را با حفظ تعادل آغاز کرد.

سورن پلاس (فول) و دنا پلاس توربو ۶ سرعته از محصولات ایران خودرو، نسبت به روز‌های گذشته بدون هیچ تغییری به ترتیب با نرخ ۷۴۶ میلیون تومان و ۹۵۸ میلیون تومان ارزش‌گذاری شد.

پژو پارس TU۵ از دیگر محصولات پرطرفدار این شرکت، با نرخ ثابت ۸۹۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

کوییک اتوماتیک و شاهین اتوماتیک G از محصولات شرکت سایپا، با حفظ ثبات به‌ترتیب با نرخ ۵۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۸۳۲ میلیون تومان در بازار معامله می‎‌شوند.

سایر محصولات داخلی نیز با نرخ ثابت کار خود را آغاز کردند.

قیمت-خودرو۱

قیمت خودرو‌های مونتاژی

بازار خودرو‌های مونتاژی همانند بازار داخلی امروز ۱۶ تیر ۱۴۰۳ تغییری را تجربه نکرد.

آریزو ۶ پرو در شمار محصولات مدیران خودرو، صبح امروز هیچ تغییر قیمتی تجربه نکرد و با نرخ یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

تیگو۷ پرو پرمیوم و تیگو ۸ پرو (هیبرید) از دسته محصولات جذاب و لوکس این شرکت، مانند سایرین تغییری را تجربه نکرده‌اند. و هر کدام با نرخ دو میلیارد و ۸۵ میلیون تومان و سه میلیارد و ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

جک S۵ در شمار محصولات کرمان موتور، با حفظ ثبات نسبت به روز‌های گذشته به نرخ یک میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

فیدلیتی پرستیژ (۷ نفره) از محصولات جذاب مونتاژی شرکت بهمن موتور، بدون تغییر باقی مانده است که به نرخ دو میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت-خودرو۲

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها