|
کدخبر: 327506

تحلیل مهم درباره این ۳ ارز دیجیتال +‌ نمودار

در حالی که بازار آلت‌کوین‌ها با نوسانات شدیدی روبرو است، تحلیل تکنیکال می‌تواند به معامله‌گران کمک کند تا در این شرایط تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.با توجه به کشمکش‌های موجود بین خریداران و فروشندگان در این بازار، شناسایی نقاط حمایتی و مقاومتی این ارزها می‌تواند اطلاعات مهمی را برای پیش‌بینی حرکات آتی بازار ارائه دهد. این اطلاعات به معامله‌گران کمک خواهد کرد تا تصمیمات دقیق‌تری در زمینه ورود و خروج از معاملات اتخاذ کنند.

اقتصاد تحلیل مهم درباره این ۳ ارز دیجیتال +‌ نمودار

به‌طور خلاصه، در شرایط فعلی بازار آلت‌کوین‌ها، استفاده از تحلیل تکنیکال می‌تواند ابزار مفیدی برای معامله‌گران باشد تا بتوانند در این بازار نوسانی به شکل موفق‌تری عمل کنند.

پیش‌بینی جهت روند بعدی در این شرایط سخت است و باید دید قیمت‌ها به چه سمتی شکسته خواهند شد. در این مطلب به بررسی جزئیات تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)، تون کوین (TON) و کاردانو (ADA) خواهیم پرداخت.

ریپل نزدیک به میانگین‌های متحرک با نوسان روبرو شده است که نشان‌دهنده کشمکش بین خریداران و فروشندگان است.

خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک و خط حمایت بکشانند. اگر موفق به این کار شوند، قیمت ریپل می‌تواند تا حمایت مهم ۰.۴۶ دلاری کاهش پیدا کند. انتظار می‌رود این سطح خریداران را دوباره جذب کند. یک بازگشت قوی از ۰.۴۶ دلار می‌تواند باعث شود نوسان آن برای مدتی ادامه پیدا کند.

خریداران برای بدست گرفتن کنترل باید مقاومت بالاسری ۰.۵۷ دلار را بشکنند. در چنین سناریویی، احتمال شروع یک رالی به سمت ۰.۶۷ دلار و در نهایت مقاومت شدید ۰.۷۴ دلاری وجود دارد.

نمودار-ریپل

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

با وجود تلاش گاوهای تون کوین برای بازگرداندن قیمت از میانگین‌های متحرک به بالا، هنوز موفق به این کار نشدند که نشان‌دهنده حفظ فشار فروش خرس‌ها است.

اگر قیمت تون کوین در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۶.۱۲ دلار، موج قرمز رنگ) حفظ شود، احتمالا نشانه شروع یک روند نزولی تا ۵.۵۷ دلار و سپس ۴.۷۲ دلار باشد. انتظار می‌رود در سطح ۴.۷۲ دلار، خریداران حمایتی قوی‌ ایجاد کنند. در چنین سناریویی، قیمت تون کوین می‌تواند برای مدت بیشتری داخل محدوده ۴.۷۲ تا ۷.۶۷ دلار معامله شود.

انتظار می‌رود روند بعدی در صورت شکست سطح ۷.۶۷ دلار یا ۴.۷۲ دلار شروع شود. تا زمانی که قیمت تون کوین در این محدوده بماند، پیش‌بینی روند بعدی سخت خواهد بود.

نمودار-تن

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

پرایس‌اکشن چند روز گذشته کاردانو یک الگوی مثلث متقارن شکل داده است که نشان‌دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس‌ها است.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۷ دلار، موج آبی رنگ) مسطح شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در زیر خط میانه قرار دارد که نشان می‌دهد احتمالا قیمت برای مدتی داخل مثلث بماند. اگر قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ شود، خرس‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر مثلث بکشانند. در صورتی که موفق به این کار شوند، احتمال کاهش قیمت تا حمایت بعدی در ۰.۳۵ دلار وجود دارد.

اما اگر قیمت از سطح فعلی به بالا بازگردد، گاوها تلاش خواهند کرد قیمت کاردانو را به بالای خط مقاومت برسانند. اگر موفق به این کار شوند، احتمالا رالی آن تا ۰.۵۷ دلار و سپس ۰.۶۲ دلار شروع خواهد شد.

نمودار-کاردانو

منبع: میهن بلاکچین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها