|
کدخبر: 326385

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

آخریم خبرها از بهره برداری فرودگاه سقز / کردستان رتبه اول تولید طلای کشور دارد

علی نوری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان، با یادآوری این نکته تأکید کرد که کردستان با داشتن ظرفیت ۶۹.۷ درصد از تولید طلا، رتبه یک تولید طلا در کشور را دارا است و مذاکرات مهمی برای ایجاد شهرک طلای سفر انجام شده است.

اقتصاد آخریم خبرها از بهره برداری فرودگاه سقز / کردستان رتبه اول تولید طلای کشور دارد

علی نوری صبح امروز در بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از شرکت فولاد بیجار گفت: یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم در کردستان تعیین تکلیف و اتمام پروژه‌های ناتمام در دوره‌های قبل بود.

وی افزود: پروژه‌هایی هزینه‌بر که برای مردم به یک دغدغه مهم تبدیل شده بود به همت استاندار کردستان و مجمع نمایندگان به اتمام رسیدند.

نوری خاطر نشان کرد: پروژه راه‌آهن یکی از طرح‌های مهمی بود که ۶۰ درصد پیشرفت داشت و در دور دوم سفر رئیس جمهور این طرح به اتمام رسید و افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه سقز میز از دیگر پروژه‌های افتتاح شده در این دولت بود، اظهار کرد: کردستان علی رغم تمام ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند به یکی از قطب‌های فولاد کشور تبدیل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان یادآور شد: کردستان دارای رتبه اول تولید طلای کشور با ظرفیت ۶۹.۷ درصد است و رایزنی‌های مهمی انجام شده تا شهرک طلای سفر ایجاد شود.

نوری اذعان کرد: در حوزه کشاورزی کردستان قطب تولید توت فرنگی و گندم هستیم و همچنین در عرصه مرکبات و محصولات کشاورزی رتبه برتر را داریم.

وی با اضاره به اینکه کردستان دارای ظرفیت‌های حوزه گردشگری و مرز باشماق و سرانبند در استان اضافه کرد: در مرز باشماق سال گذشته بیش از هفت میلیارد تومان مبادلات کالا انجام شده است.

نوری اذعان کرد: علی رغم این ظرفیت‌ها کردستان آن‌گونه پیشرفت نداشته است و ما اهداف مهمی در توسعه کردستان داریم که یکی از آنها زنجیره‌های ارزشی راهبردی است.

وی اضافه کرد: زنجیره ارزش طیور که حدود ۱۰۰ هزار تن تولید مازاد بر مصرف دارد، به ۱۳ استان و کشورهای عراق و ترکیه انجام می‌شود.

نوری با بیان اینکه زنجیره بعدی فولاد است، گفت: امیدواریم این زنجیره کامل شود و کردستان به توسعه مورد نظر برسد.

زنجیره فرش دستباف، ثبت جهانی سنندج، تلاش برای مراودات اقلیم کردستان در صادرات فرش، ایجاد زنجیره تولید گوشت قرمز در استان از دیگر مواردی بود که معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان به آن پرداخت.

وی اضافه کرد: یکی از دغدغه‌های زیر ساختی استان ورود هلدینگ‌های مهم به این استان است و امیدواریم مشکلات این بخش برطرف شود و هلدینگ ها وارد استان شوند و پروژه‌های پیشرفتی را در استان را شاهد باشیم.

 

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها