|
کدخبر: 325936

وضعیت بازار طلا / قیمت ها بالا تر می رود؟

وضعیت بازار طلا، مدت بسیاری است که دچار آشفتگی شده است.

اقتصاد وضعیت بازار طلا / قیمت ها بالا تر می رود؟

بازار طلا از جذابیت های بسیاری برای مردم برخوردار است و بالا و پایین شدن قیمت ها، سبب می شود تا عده بسیاری از این آب گل آلود حسابی ماهی گیری کنند.

عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه اصلاح قیمت‌ها در بازار طلا و سکه طبیعی بود از احتمال ثبات قیمت طلا و سکه در نرخ‌های کنونی خبر داد.

قیمت طلا این روزها با نوسانات مختلف همراه بود. نوسانات قیمت طلا اغلب به تحرکات قیمت دلار و بازار ارز بستگی دارد.

قیمت طلا  و سکه در روزهای اخیر نوسان افزایشی و کاهشی داشته است؛ تغییرات انس در کنار نوسان بازار ارز دو عاملی بود که باعث تغییرات قیمت طلا و سکه شده است؛ اما تقاضا همچنان در رکود به سر می‌برد.

عبادالله محمدولی، عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و طلا اظهار داشت: شرایط بازار مساعد نیست پیش از این نیز گفته‌ بودیم که قیمت‌ها در بازار روند اصلاحی خواهد داشت هر نوسان افزایشی یک اصلاحیه دارد.

وی اضافه کرد: قیمت طلا از هر مثقالی که بالای ۱۶ میلیون تومان بود دوباره به ۱۴ میلیون و ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان رسید باید دید در روزهای آینده شرایط چگونه رقم خواهد خورد.

این عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره آینده بازار نیز عنوان کرد: قیمت انس طلا نیز از به نزدیک ۲۴۰۰ دلار رسید؛ اما در حال حاضر به کمتر از ۲۳۰۰ دلار رسیده است. به نظر می‌رسد در هفته‌های پیش رو قیمت‌ها در محدوده کنونی باقی بماند.

محمدولی افزود: بعد از عید نوروز وضعیت تفاضا مناسب نبود؛ اما احتمال دارد قیمت‌ها تثبیت شود تا از این طریق بازار کمی رونق بگیرد و شاهد افزایش تقاضا باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر می‌گوید: کاهش قیمت‌ها تاکنون نسبتا خوب بوده است.

قیمت طلا و سکه برخلاف چند هفته گذشته کاهش قیمت زیادی را تجربه کرد و روند ریزشی داشت. قیمت سکه و طلا در بازار به دلیل نوسانات قیمت دلار دچار تغییرات می شوند.

نادر بذرافشان تصریح می‌کند: با توجه به این‌که در سطح دنیا تحلیل‌ها در این سطح است که قیمت طلا تا سطح ۲۵۰۰ دلار می‌رود، به اعتقاد من در مقابل ما به ثبات کاهش نسبی رسیدیم و نسبت به اوج افزایشی که داشتیم، قیمت‌ها با بازار جهانی و نوسانات نرخ ارز هماهنگی دارد.

وی متذکر می‌شود: در رابطه با این‌که کاهش قیمت‌ها بیشتر از این خواهد بود یا خیر، باید بگویم کاهش بیشتر ممکن است کم باشد، زیرا پیش‌بینی‌ها در سطح دنیا در رابطه با طلا در بازار جهانی افزایشی است. بر این اساس، به تبع آن بازارهای داخلی کشورها نیز تغییر می‌کند.

رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه می‌گوید: کاهش قیمت‌ها تاکنون نسبتا خوب بوده است.

 موضوع اجرای سامانه جامع تجارت در روزهای اخیر همانند سال گذشته اعتراض و تعطیلی واحدهای صنفی در بازارهای بزرگ دادوستد طلا در شهرهایی نظیر تهران و تبریز را به همراه داشته است. بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران علاوه بر تایید نیمه تعطیل شدن بازار طلا در پایتخت، در مورد بی‌توجهی به درخواست‌ طلافروش‌ها مبنی بر ایجاد تغییرات در سامانه جامع تجارت صحبت کرد

منبع: وانا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها