|
کدخبر: 325680

خبر خوش بانکی به بازنشستگان تامین اجتماعی/ مبلغ وام فوری افزایش یافت

وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی برای بازنشستگان واجد شرایط ارائه می‌شود. جزئیات پرداخت وام به بازنشستگان و مستمری‌بگیران توسط سازمان تامین اجتماعی اعلام شده است. مبلغ وام برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران افزایش یافته است. ثبت‌نام و دریافت وام بازنشستگان توسط سازمان تامین اجتماعی به دو صورت حضوری و آنلاین انجام می‌شود.

اقتصاد خبر خوش بانکی به بازنشستگان تامین اجتماعی/ مبلغ وام فوری افزایش یافت

وام فوری با شرایط بازپرداخت ۳ ساله برای این افراد ارائه می‌شود. مدیرعامل بانک رفاه با تأکید بر اینکه تمرکز قانون بر پرداخت وام به منظور فرزندآوری و ازدواج است و منابع جهت افزایش وام قرض‌الحسنه برای بازنشستگان محدود است، اعلام کرد: می‌توانیم وام ۳۰ میلیون تومانی را برای بازنشستگان تا مدت ۳ سال با قسط‌بندی ارائه دهیم و سقف پرداخت وام نیز تعیین شده است.

اسماعیل لـله‌گانی درباره پایین بودن سقف وام بازنشسته‌ها و گلایه بازنشسته‌ها از این وام‌های خرد که عملا هیچ مشکلی از گره‌های مالی این افراد باز نمی‌کند، اظهار داشت: وام ۲۰ میلیون تومانی بازنشسته‌ها را در سال ۱۴۰۳ به ۳۰ میلیون تومان افزایش دادیم.

وی ادامه داد: این تسهیلاتی را که بانک رفاه به بازنشسته‌ها پرداخت می‌کند، اقدامی مشترک بین بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی است و امسال هم به سقف ۳۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

مدیرعامل بانک رفاه با بیان اینکه باید توجه داشت که از آنجایی تعداد مشمولان این وام بسیار زیاد است نمی‌توان سقف آن را به طور قابل توجه بالا برد، گفت: در حال حاضر بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته داریم که هر یک از این افراد مشمول دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی می‌شوند که هر سال ۱۰ درصد از این جمعیت وام بازنشسته‌ها را دریافت می‌کنند.

لـله‌گانی در پاسخ به این سوال که آیا علت عدم افزایش سقف وام عدم توانمندی بازنشسته‌ها در پرداخت اقساط آن است، اظهار داشت: موضوع پرداخت اقساط نیست، در بحث افزایش سقف وام بازنشسته‌ها موضوع این بوده که سقف منابع قرض‌الحسنه بسیار محدود است و قانون هم تاکید کرده که این وام قرض‌الحسنه بیشتر به فرزندآوری و ازدواج اختصاص پیدا کند و منابع قرض الحسنه هم عمده به این دو مقوله تخصیص داده می‌شود.

 

وی افزود: بانک رفاه را از اولویت برای ارائه وام به این دو موضوع فرزندآوری و ازدواج خارج نکردند و در کنار تکالیف بانک رفاه برای پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری و سایر تکالیف سهمی هم برای وام به بازنشسته‌ها تعیین شده است.

مدیرعامل بانک رفاه تاکید کرد: وام ۳۰ میلیون تومانی را می‌توانیم برای بازنشسته‌ها تا ۳ سال هم قسط بندی کنیم و سقف پرداخت اقساط هم در ماه کمتر از یک میلیون تومان خواهد بود.

۶ شرط ثبت‌نام وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ۱۴۰۳

با توجه به اینکه برای اخذ هر گونه تسهیلاتی، متقاضیان، باید شرایطی را که از سوی اعطاکننده وام مشخص شده است، داشته باشند، شروط ثبت‌نام وام بازنشستگان تامین اجتماعی و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ اعلام شد.

۶ شرط ثبت‌نام وام بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

ـ متقاضیان باید حقوق مستمری خود را از شعب بانک رفاه که در شهر تهران هستند، دریافت کنند، زیرا امکان دسترسی به کسر اقساط توسط بانک عامل، برای بانک‌های دیگر وجود ندارد.

 داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۲ یا همن وام ضروروی، الزامیست.

ـ شرایط سنی مستمری‌بگیران، برای دریافت این وام، در سال قبل، برخلاف سال‌های گذشته، ۷۰ سال نبود و برای متقاضیان وام بازنشستگان تامین اجتماعی، سن ۷۷ سال در نظر گرفته شد که با توجه به عدم اعلام اخبار جدید از سوی دولت، در سال ۱۴۰۲ نیز اینگونه خواهد بود.

ـ با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند.

ـ بازنشستگان متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۲ یا همان وام ضروری باید در طی سه سال گذشته از تسهیلاتی که بانک رفاه ارائه کرده است، استفاده نکرده باشند.

ـ مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال گذشته، بنا بر اعلام سازمان تامین اجتماعی، از ۷ میلیون به ۱۲ میلیون تومان تغییر پیدا کرد و مبلغ آن در خصوص سال ۱۴۰۲ با توجه به تورم موجود، ۸ میلیون افزایش داشته و به مبلغ ۲۰ میلیون تومان رسیده است.

ـ هنگام ثبت‌نام باید شماره تلفن همراه به نام متقاضی دریافت‌کننده وام بازنشستگان تامین اجتماعی باشد.

مستمری‌بگیران واجد شرایط ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان تامین اجتماعی به دو روش می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی اقدام کنند. در روش اول به صورت غیرحضوری و از طریق کانون‌های بازنشستگی که این روش برای استان‌ها و شهرستان‌های است که ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و روش دوم به صورت حضوری، در این روش متقاضیان با حضور در کانون‌های بازنشستگی و ارائه مدارک خود ثبت‌نام خود را انجام می‌دهند.

داشتن کارت عضویت کانون بازنشستگی تامین اجتماعی، برای متقاضی ثبت‌نام وام بانک رفاه به مستمری‌بگیران تامین اجتماعی​ ۱۴۰۳ یا همان وام ضروری، الزامی است. با توجه به استعلامی که از سوی بانک، برای اعطای تسهیلات به مستمری بگیران دریافت خواهد شد، مستمری‌بگیران، باید فاقد هرگونه چک برگشتی، بدهی بانکی و اقساط معوقه باشند.

منبع: ایلنا
 • قانون و عدالت را در مورد پرداخت وام بازنشستگان تامین اجتماعی رعایت کنید ارسالی در

  قانون و عدالت را در مورد پرداخت وام بازن شستگان تامین اجتماعی رعایت کنید
  < br /> و این در حالی است که متأسفانه هنو ز هم وام های ۲ ، ۵، ۷، ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ م یلیونی را به برخی بازنشستگان تامین اجتما عی نداده اند چرا؟

  ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰میلیونی بازنشستگان غلط و اشتباه است سازمان تأمین‌اجتماعی وام ق رض‌الحسنه ۲۰میلیونی را بدون ثبت نام باید به حساب همه بازنشستگان تامین اجتماعی وا ریز کند.

 • بازنشسته تامین اجتماعی ارسالی در

  در 28 ماه و 11 روز گذشته بازنشستگان تامی ن اجتماعی نتوانسته‌اند وام 50 تا 100 میل یون تومانی بدون ضامن را دریافت کنند و مت اسفانه در این مدت 29 ماه است هیچ کسی هم پاسخگو و جوابگو نیست و نبوده است چرا؟

 • بازنشسته تامین اجتماعی از نسیم شهر بهارستان ارسالی در


  سوال اینجاست که بنده هم از اسفند ماه سال 1395 تاکنون بازنشسته تامین اجتم اعی هستم پس چرا به بنده وام نمی دهند.
  بازنشسته تامین اجتماعی از نسیم شهر بهارستان

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها