|
کدخبر: 325494

قیمت روز خودرو صفر / محصول محبوب سایپا چند‌ ؟

براساس آگهی‌های بازار خودرو، یک دستگاه شاهین اتومات مدل ۱۴۰۳ صفر امروز نهم اردیبهشت ماه به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در مقایسه، مدل دنده‌ای همین خودرو مدل ۱۴۰۳ صفر با قیمت ۷۶۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

اقتصاد قیمت روز خودرو صفر / محصول محبوب سایپا چند‌ ؟

شاهین، طرح پروژه‌ای سایپا با نام اس‌پی۱۰۰، یک خودروی سواری ساخته شده توسط گروه خودروسازی سایپا است. این خودرو از پلت‌فرم مشترک با تویوتا بلتا و ولیکس سی۳۰ استفاده می‌کند.

شاهین مجهز به موتور M15 TC بهبودیافته است که ساختار کلی آن شبیه موتور خودروهای تیبا، ساینا و کوییک است. اما در این خودرو از توربوشارژر برای افزایش توان و گشتاور موتور استفاده شده‌است. در آینده قرار است موتور ME16 که نسخه ایرانی موتور EC5 گروه پی‌اس‌ای است، جایگزین شود.

از امکانات رفاهی و آپشن‌های شاهین می‌توان به فرمان برقی، رینگ‌های آلومینیومی ۱۵ اینچ، کی‌لس استارتر، دوربین عقب، مانیتور لمسی، سنسور دنده عقب، تهویه اتوماتیک، سیستم ورود بدون کلید PEPS، سانروف، ترمزهای دیسکی ۴ چرخ، سیستم پایش فشار باد تایر TPMS، نشانگر تعویض دنده، چراغ‌های دی‌لایت و اتوماتیک و صندلی چرمی اشاره کرد.

سایپا شاهین را ابتدا در سال ۱۳۹۷ و در نمایشگاه خودروی شیراز با نام «رهام» رونمایی کرد، اما در اسفند ۱۳۹۸ نام آن را به «شاهین» تغییر داد و پیش‌فروش آن را در ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ آغاز کرد. تولید انبوه شاهین در آذر ۱۳۹۹ شروع و در اسفند همان سال اولین سری تحویل داده شد. با این حال، خریداران مدل‌های اولیه شاهین ایرادات قابل توجهی را گزارش کردند. سایپا بعدها ادعا کرد که کیفیت شاهین نسبت به مدل‌های اولیه بهبود یافته است.

 

قیمت روز انواع خودرو شاهین
برند مدل کارکرد قیمت (تومان)
شاهین، G اتومات ۱۴۰۳ صفر ۸۴۸,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G اتومات ۱۴۰۲ صفر ۸۶۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۱ صفر ۷۰۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۳ صفر ۷۶۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G اتومات ۱۴۰۳ صفر ۸۷۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۰ ۲۷,۰۰۰ ۶۶۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۲ ۱۲,۰۰۰ ۷۰۰,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۱ ۱۳,۰۰۰ ۵۸۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین، G دنده‌ای ۱۴۰۰ ۳۹,۰۰۰ ۶۴۹,۰۰۰,۰۰۰
منبع: باما

 

 

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها