|
کدخبر: 324507

قیمت بیت کوین / بازار ارزهای دیجیتال / بازار کریپتو

دو توکن جذاب بازار / این رمز ارزها به پشتوانه طلا می تازند

برخی از ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا نیز اخیرا و با وجود رکود کلی بازار کریپتو، در حال رشد بوده‌اند که در ادامه، به بررسی وضعیت آنها می‌پردازیم.

طلا در هفته‌های اخیر با ثبت رکوردهای جدید قیمت، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

در زمان نگارش این خبر، شاخص قیمت طلا سقف ۲۴۳۱ دلار به ازای هر اونس را به ثبت رسانده است. تحلیلگران بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) پیش‌بینی می‌کنند که قیمت طلا می‌تواند تا ۳۰۰۰ دلار به ازای هر اونس افزایش یابد.

در همین راستا، برخی از ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا نیز اخیرا و با وجود رکود کلی بازار کریپتو، در حال رشد بوده‌اند که در ادامه، به بررسی وضعیت آنها می‌پردازیم.

تتر گلد (XAUt): در حال حاضر، ارز دیجیتال تتر گلد در محدوده قیمتی ۲۳۵۹ دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این توکن ۵۸۲.۷۵ میلیون دلار است که در حوزه کریپتو، رقم نسبت پایینی محسوب می‌شود.

gold-backed-cryptocurrencies-to-invest-in-as-demand-skyrockets-

پکسوس گلد (PAXG): پکسوس گلد یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است که توسط شرکت پکسوس (Paxos) منتشر شده است. این شرکت عمدتاً به‌عنوان صادر‌کننده استیبل‌کوین BUSD بایننس شناخته می‌شود، اما گفتنی است که استیبل‌کوین بومی خود را نیز تحت عنوان USDP صادر می‌کند.

در حال حاضر، توکن PAXG حدود ۲۴۱۰ دلار قیمت دارد. همچنین ارزش بازار ۴۴۰ میلیون دلاری، این توکن را در رتبه ۱۴۶ برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار داده است.

gold-backed-cryptocurrencies-to-invest-in-as-demand-skyrockets-

این دو ارز دیجیتال، بهترین توکن‌های در دسترس برای سرمایه‌گذاری در بازار طلا از طریق زیرساخت‌های بلاکچینی هستند. با این وجود، نسخه‌های توکنیزه‌شده طلا هم ریسک‌های قابل‌توجهی دارند و عدم سلامت شرکت سازنده آن‌ها می‌تواند برای دارندگان دردسرساز شود.

به همین دلیل، سرمایه‌گذاران باید قبل از هرگونه تصمیم‌گیری مالی، بررسی‌های لازم را انجام دهند و با این ریسک‌ها آشنا شوند.

نهنگ-رمزارز

بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط لوک‌آن‌چین (Lookonchain)، این تراکنش‌ها توسط آدرس‌های کیف پول کامبرلند (Cumberland)، آلامدا/اف‌تی‌ایکس (Alameda/FTX) و دو کیف پول دیگر انجام شده است.

فرد کروگر (Fred Krueger)، تحلیلگر حوزه ارزهای دیجیتال، نگرانی خود را در مورد اکوسیستم اتریوم (ETH) ابراز و عنوان کرد که این اکوسیستم با چند چالش اساسی روبه‌رو است.

از جمله این چالش‌ها می‌توان به تحقیقات در حال انجام از بنیاد اتریوم، و همچنین صدور اعلامیه ولز (Wells Notice) برای صرافی یونی‌سواپ (UniSwap) که در بستر اتریوم کار می‌کند، اشاره کرد.

علاوه بر این، کروگر به عدم تأیید صندوق ETF اسپات اتریوم در آینده نزدیک اشاره کرد که به طور بالقوه احساسات و هیجانات سرمایه‌گذاران را کاهش خواهد داد.

علاوه بر این، کروگر از ظهور سولانا به عنوان یک رقیب سرسخت برای اکوسیستم سولانا صحبت کرد. در نهایت، وی به کاهش جذابیت روایت ضد‌تورمی اتریوم اشاره کرد که نشان‌دهنده تغییر در احساسات بازار و پویایی روایت پیرامون این پلتفرم بلاکچینی است.

قیمت اتریوم در پی اصلاحات اخیر، چندین سطح حمایت مهم خود را از دست داده است. چنانچه فشار فروش ادامه یابد، احتمال سقوط اتریوم به زیر ۳ هزار دلار وجود دارد.

نهنگ‌های اتریوم به دلیل تأثیری که می‌توانند بر بازار داشته باشند، اهمیت زیادی دارند. آنها می‌توانند با انجام معاملات بزرگ، باعث ایجاد نوسانات قیمتی شدیدی شوند که این موضوع می‌تواند روی سرمایه‌گذاران کوچک‌تر تأثیر بگذارد. علاوه بر این، فعالیت نهنگ‌ها می‌تواند نشان‌دهنده نگرش کلی بازار باشد. به‌عنوان‌مثال، اگر نهنگ‌ها شروع به جمع‌آوری اتریوم کنند، این حرکت می‌تواند نشانه‌ای از خوش‌بینی آنها نسبت به آینده اتریوم باشد. از این رو سایر معامله‌گران نیز در راسته حرکت‌های نهنگ‌ها مسیر سرمایه‌گذاری خود را شکل می‌دهند.

نهنگ‌های اتریوم معایبی نیز دارند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

تمرکز قدرت: تجمع ثروت در دستان چند نهنگ می‌تواند منجر به تمرکز قدرت در اکوسیستم اتریوم شود. این موضوع زمینه‌های تصمیم‌گیری‌هایی را فراهم می‌کند که منافع نهنگ‌ها را نسبت به جامعه گسترده‌تری در اولویت قرار می‌دهد.

دست‌کاری قیمت: نهنگ‌ها توانایی دست‌کاری قیمت اتر را با خرید یا فروش در مقیاس بزرگ دارند. این موضوع می‌تواند حرکات مصنوعی قیمت را ایجاد کند که ممکن است به سرمایه‌گذاران کوچک‌تر آسیب برساند.

عدم شفافیت: نهنگ‌های اتریوم به شیوه‌ای نسبتاً مبهم عمل می‌کنند و فعالیت‌های آنها اغلب در حالتی از محرمانه بودن پنهان است. این عدم شفافیت می‌تواند منجر به سوءظن دست‌کاری در بازار شود.

خطر بی‌ثباتی بازار: در حالی که نهنگ‌ها می‌توانند به تثبیت بازار کمک کنند، آنها همچنین پتانسیل ایجاد بی‌ثباتی را با شرکت در معاملات مقیاس بزرگ یا جابه‌جایی‌های ناگهانی دارایی‌های خود دارند. این موضوع ممکن است منجر به فروش یا خرید از روی ترس در میان دیگر سرمایه‌گذاران اتریوم شود.

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها