|
کدخبر: 323578

بازار سرمایه/ پیش بینی بورس/ وضعیت بورس

واکنش بورس به حمله اخیر / دلیل ریزش بازار مشخص شد

بورس امروز را با ریزش شاخص کل استارت زد و تا این لحظه بیش از ۱۸ هزار واحد عقب گرد ثبت کرده است.

اقتصاد واکنش بورس به حمله اخیر / دلیل ریزش بازار مشخص شد

بورس امروز را با گستردگی رنگ قرمز شروع کرد. تا لحظه تنظیم خبر بیش از ۱۸ هزار واحد شاخص کل بورس ریزش را تجربه کرده است و در کنار آن شاخص هم وزن نیز با بیش از ۹ هزار ریزش مشاهده می شود.

تحلیل گران بورسی دلیل ریزش سنگین بورس در معاملات امروز را مربوط به تحولات سیاسی و حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کنسول گری ایران می دانند.

رئیس جمهور کشورمان در واکنش به حمله اخیر اسرائیل گفت: صهیونیست‌ها باید بدانند با اینگونه اقدامات غیرانسانی هرگز به اهداف شوم خود نخواهند رسید و روز به روز شاهد تقویت جبهه مقاومت و انزجار و نفرت ملت‌های آزاده علیه ماهیت نامشروع خود بوده و این جنایت ناجوانمردانه نیز بی‌پاسخ نخواهد ماند.

همچنین در این رابطه تارنمای خبری آمریکایی آکسیوس اعلام کرد: «جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده طی پیامی به تهران گفته که «هیچ دخالت» یا اطلاع گسترده ای در مورد حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در سوریه نداشته است.

بازتاب گسترده محکومیت تجاوز تل آویو به کنسولگری ایران

روزنامه سعودی الشرق الاوسط در گزارشی به واکنش ایران در برابر تجاوز رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری این کشور در دمشق اشاره کرد.

در این گزارش که با تیتر «ایران تصمیمات مناسب را در خصوص حمله اسرائیل به کنسولگری خود در دمشق اتخاذ کرد» آمده است: شورای عالی امنیت ملی ایران شب گذشته با تشکیل جلسه در خصوص این حمله تصمیمات مناسب را در این رابطه اتخاذ کرد.

روسیا الیوم نیز با پوشش این محکومیت‌ها گزارش داد: وزارت خارجه روسیه، عربستان، اردن، امارات، عراق، سوریه، عمان، پاکستان، کوبا و بسیاری دیگر از کشورهای جهان حمله اسرائیل علیه کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: تهران اعلام کرده که ابعاد این حمله را بررسی می‌کند و در عین حال مسئولیت پیامدهای آن را متوجه رژیم متجاوز صهیونیستی می‌داند.

بخش عربی شبکه خبری سی ان ان در گزارشی نوشت: وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای در نخستین واکنش خود به حمله اسرائیل علیه دمشق، این حمله را محکوم کرد.

در این گزارش آمده است: ریاض تاکید کرده است که قاطعانه هدف قرار دادن مراکز دیپلماتیک را به هر بهانه‌ای رد می‌کند.

پایگاه خبری الخلیج آنلاین نیز با اشاره به محکومیت‌ها نوشت: کشورهایی مانند امارات، عمان و قطر با صدور بیانیه‌هایی هدف قرار گرفتن هیأت دیپلماتیک ایران را در پایتخت سوریه توسط اسرائیل محکوم کردند.

این کشورها تاکید کردند که حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق نقض تمام قانون‌ها و عرف‌های بین المللی مبنی بر ضرورت محافظت از مراکز دیپلماتیک به شمار می‌رود.

روزنامه مصری الیوم السابع در همین خصوص نوشت: کشورهای مختلف عربی از جمله عربستان، قطر، اردن، عراق و امارات با صدور بیانیه‌هایی تاکید کردند که مراکز دیپلماتیک خارجی نباید هدف چنین حمله‌هایی قرار بگیرند و حمله اسرائیل به ساختمان ایران در دمشق محکوم است.

شبکه خبری اسکای نیوز عربی نیز با انعکاس این تجاوز رژیم صهیونیستی نوشت: حمله خون بار علیه کنسولگری ایران در دمشق؛ تعداد قربانیان این حمله افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است: بر اساس اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه در حمله مذکور که گفته می‌شود توسط اسرائیل صورت گرفته ۱۱ قربانی برجای مانده است.

بخش عربی خبرگزاری شینهوا در این رابطه نوشت: سپاه پاسداران ایران بعد از حمله اسرائیل علیه ساختمان کنسولگری در دمشق اعلام کرد که هفت تن از مستشاران نظامی در این حمله جان خود را از دست داده است. محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاجی رحیمی در کنار پنج تن از همراهانشان جزو قربانیان این حمله به شمار می‌روند.

سپاه ایران به شدت این حمله را محکوم کرده و سفیر ایران در سوریه نیز رژیم صهیونیستی را تهدید به واکنش دردناکی کرده است.

شبکه خبری المنار لبنان نیز با پوشش این تجاوز رژیم صهیونیستی نوشت: در جریان تجاوز بی سابقه تل آویو علیه دمشق تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شهادت رسیدند. این شهدا مهمانان سفره افطار کنسولگری ایران در دمشق بودند که به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

شبکه المنار اضافه کرد: این در حالی است که تهران تاکید کرده واکنشش به این تجاوز استثنایی خواهد بود.

شبکه العربیه نیز در گزارشی با اشاره به این حمله نوشت: گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن بوده که این حمله علیه کنسولگری ایران در دمشق توسط اسرائیل صورت گرفته است.

در ادامه این گزارش آمده است: کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده از محل حمله بیانگر حجم خرابی‌های به بار آمده در نزدیکی سفارت ایران در دمشق است. در این کلیپ‌ها وقوع آتش سوزی و بلند شدن دود سیاه از محل هدف قرار گرفتن ساختمان کنسولگری مشخص است. در این حمله به سفیر ایران در سوریه و خانواده وی آسیبی وارد نشده است.

شبکه الجزیره نیز با انعکاس اخبار مربوط به این تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی در دمشق نوشت: صدها تن از شهروندان ایرانی در تهران پایتخت این کشور و دیگر شهرهای ایران با هدف محکوم کردن حمله اسرائیل به کنسولگری کشورشان راهپیمایی برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی علیه آمریکا و اسرائیل سر داده و خواهان مقابله به مثل در برابر این حمله تل آویو و گرفتن انتقام خون قربانیان آن شدند.

 • ناشناس ارسالی در

  این محکومیتها چه دردی دوا میکنه

 • ناشناس ارسالی در

  مگر از سه سال قبل هم حمله بوده؟؟؟؟؟؟
  این بازار سرمایه نیست بازار ذوب سرما یه مردمه!
  مسیولین بی سواد مردمو ب دبخت کردن!

 • خ ارسالی در

  بورس ایران هم مثل بقالی سرخیابون که هر ک ی قیمت خودشو داره

 • ارج ارسالی در

  درواقع اسراییل به سوریه حمله نکرد به منا بع مالی ما قشر ضعیف حمله کرد حالا هی شما بگویید انتقام می گیریم بزک نمیر بهار می اد

 • ناشناس ارسالی در

  سه سال همین هست بورس فقط بورس دنبال ی خب ر منفی می گرده ک بریزه والا این همه خبر های واقعی از قیمت دلار بگیر تا سود شرکته ا و ارزنده گی باز هم بورس دنبال بهانه رف ت برای ریزش ها همه تحلیل ها هم چرت است

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها