|
کدخبر: 323336

پیش بینی بورس / سهامداران بورس / شاخص کل بورس

پیش بینی بورس امروز / فرصت رشد بازار پایان یافت؟

در روز سوم معاملات سال، بورس تهران روندی متفاوت از دو روز گذشته داشت و بیشتر منفی بود. آیا این نشان از پایان فرصت رشد بازار و بازگشت به مسیر نزولی است؟

اقتصاد پیش بینی بورس امروز / فرصت رشد بازار پایان یافت؟

در حالی که بازار سهام هفتم فروردین‌ماه را سپری می‌کرد، شاخص کل بورس نزولی شد و شاخص هم‌وزن نیز مثبت خفیفی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد که هیجان دو روز نخست معاملات در سال جدید کاسته شده و برخی نوسان‌گیران هم سود شناسایی کرده باشند. اما آیا این به معنای بازگشت بازار سهام به مسیر نزولی است؟

پیش بینی بورس چهارشنبه ۸ فروردین

همان‌گونه که پیشتر به کرات اشاره شده و کارشناسان بازار سرمایه نیز تاکید کرده‌اند، بازار سهام در حال حاضر به سطح ارزندگی برای خرید رسیده است. ضمن آنکه در مقایسه با رقبا، در سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای را ثبت نکرده و در حالی که این بازارها در اوج قرار گرفته‌اند، بازار سهام در کف قرار دارد و آماده میزبانی از سرمایه‌گذاران است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد اگرچه بازار سهام طی روزهای آینده ممکن است فراز و فرودهایی را تجربه کند اما دست کم تا پیش از آغاز فصل مجامع، عرصه چرخش سرمایه باشد.

حجم و ارزش معاملات خرد روز گذشته

حجم و ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم‌ها نسبت به دوشنبه کاهش داشت. حجم معاملات خرد سهام و حق تقدم امروز به ۸.۸ میلیارد برگه سهم رسید که با ارزش سه هزار و ۹۹۴ میلیارد تومان دادوستد شد.
بورس

دیروز همچنین ۶۱ میلیارد تومان پول حقیقی از سهام خرد خارج شد اما در مقابل، صندوق‌های درآمد ثابت تا لحظه تنظیم این گزارش، بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان پول حقیقی جذب کردند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها