|
کدخبر: 322842

واریز یارانه | یارانه نقدی | یارانه معیشتی

مبلغ یارانه معیشتی برای هر دهک چقدر است؟

طبق اعلام پیشین سازمان هدفمندی یارانه‌ ها، یارانه دهک ‌های یک تا سه روز جمعه ۲۵ اسفند ماه به حساب شان واریز می‌ شود.

اقتصاد مبلغ یارانه معیشتی برای هر دهک چقدر است؟

دهک‌های اول تا سوم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جز دهک‌های چهارم تا نهم قرار داشته باشید، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب افراد واریز خواهد شد.

در بسیاری از کشورها، دولت‌ها از برنامه‌های  یارانه نقدی  برای کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده است که به صورت پول نقد یا از طریق کارت های بانکی انجام می‌شود. این برنامه‌ها برای کاهش فقر و تشویق بهترین استفاده از منابع جامعه، به کار می‌روند.

بسیاری از این برنامه‌ها از محدودیت دریافت تمایل دارند و تحت شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی غالباً به عنوان یک پشتوانه مالی برای کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند، عمل می‌کنند.

طبق اعلام پیشین سازمان هدفمندی یارانه‌ ها، یارانه دهک ‌های یک تا سه روز جمعه ۲۵ اسفند ماه به حساب شان واریز می‌ شود.

یارانه دهک‌ های یک تا سه در روز جمعه ۲۵ اسفند ماه به حسابشان واریز می‌ شود. علاوه بر یارانه نقدی، یارانه تشویقی در قالب کالابرگ الکترونیکی به گروه‌های یک تا سه تعلق می‌گیرد.

علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، از ۳۰ برابر شدن استفاده مردم از طرح فجرانه کالابرگ (یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی) از زمان اجرای آن خبر داد.

ارائه تشویقی که در قالب طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی طراحی شده، بدون اعمال شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی تعلق می‌گیرد و طبق وعده اعلام شده از سوی وزارت رفاه این طرح به‌ مدت سه ماه یعنی از ۱۷ بهمن تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

 

منبع: اقتصادآنلاین
 • غلام راستگوسلام ارسالی در

  عده زیادی ازمردم پول ندارند اجناس همین کالابرگ دارید کنندمثلا خانواده چهارنفری ۲ ملیون نقدمیخوادتاخریدکنندوهمچنین ماست دروغ نیازش نیست کالاهای دیگری درخانه نیازاست یک جنس تحمیلی ونداشتن پول نقد باعث میشودنتوانندازکالا برگ استفاده کنند من وپسرم هردوبیکارهستیم وهیچ سرمایه هم نداریم این بارنتونستیم اجناس کالابرگ راخریدکنیم دولت بایدفکری به حال امثال میکنند

 • ناشناس ارسالی در

  چرا مزخرف میگی هر جا میری میگن باید ۵۴۰ هزار تومن نقدی یدی تا ۲۲۰ تومن طرح فجر بهت تعلق بگیره

 • علی ارسالی در

  مبلغ ۴۰۰ت واریز نشده یا قطع شده

 • محسن حسینیجنگ ارسالی در

  ممنون از این همه یارانه دمتون گرم دیگه مشکلی نیست خدا شما را حفظ کند

 • ناشناس ارسالی در

  یارانه ی ۳۰۰ تومن جوابگوی خرید ۵ کیلو برنج هم نیست.چقدر درد باید گفت.اینهمه تبلیغ برای پولی که باهاش نمیشه ۵ کیلو برنج هم گرفت

 • م.ب ارسالی در

  تو این اوضاع اقتصادی اسفناک هر ۱۰ روز ای ن مبلغ یارانه برای دهک ۱تا۷ تکرار شود با زم کم است
  تا زحمت نکشن پولی ندارن اون هم مقدهر کم
  اجاره وخرج تحصیل وبیماری و مهمانی و.....

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها