|
کدخبر: 321975

بلیط مترو/قیمت بلیط مترو/حمل و نقل

ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت ۱۴۰۳ خبرنگاران

خبرنگاران از امروز تا ۳۱ فروردین مهلت دارند نسبت به ثبت نام و دریافت کارت بلیط و طرح ترافیک اقدام کنند.

اقتصاد ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت ۱۴۰۳ خبرنگاران

کارت بلیط خبرنگاری و طرح ترافیک هرسال برای خبرنگاران محترم درنظر گرقته می شود که مبلغ مشخصی شارژ درون کارت بلیط مترو وجود دارد.

فرآینده ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت ۱۴۰۳ خبرنگاران از امروز ۱۵ اسفند آغاز می‌شود.

چند سالی است که بنا به پیشنهاد شهرداری و تصویب شورای شهر تهران، در هنگام بررسی وضعیت کارت بلیت‌های حمل و نقل عمومی، خبرنگاران نیز جزو اقشار خاص محسوب شده و از تخفیف بلیت مترو و اتوبوس بهره‌مند می‌شوند تا حداقل بخشی از هزینه‌های رفت و آمد این قشر که برای تهیه خبر مجبور به سفر به نقاط مختلف شهر آنهم به دفعات زیاد هستند، جبران شده و از سویی به استفاده از حمل و نقل عمومی ترغیب شوند.

حالا مدیریت شهری اعلام کرده که از امروز(سه شنبه -۱۵ اسفندماه) فرآیند ثبت نام طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران آغاز می‌شود، بگونه‌ای که براساس اعلام سخنگوی شهرداری تهران فرایند ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاران و کارت بلیت خبرنگاری سال ۱۴۰۳ از امروز ۱۵ اسفند سال جاری آغاز و تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد.

همچنین اصحاب رسانه مانند هر سال می‌توانند با مراجعه به سامانه «تهران من» نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، بگونه ای که خبرنگاران باید پس از ورود به این سامانه و کلیک بر روی بخش نام و نام‌خانوادگی، وارد قسمت «خبرنگار هستم» شده و پس از آن مدارک هویتی، معرفی‌نامه، بیمه خبرنگاری و یا ۱۰ اثر خود را در این قسمت بارگذاری کنند و  پس از بررسی مدارک خبرنگاری در صورت وجود نقص مدرک، یک پیامک  از سامانه «تهران من» برای خبرنگار مربوطه ارسال خواهد شد تا با مراجعه مجدد به سامانه «تهران من»، تکمیل مدارک خود را انجام دهند.

البته به منظور تسریع تخصیص فرآیند صدور کارت بلیت خبرنگاری، اهالی رسانه فقط می‌توانند یا برای طرح ترافیک و یا کارت بلیت خبرنگاری ثبت‌نام کنند؛ اما به افرادی که ثبت‌نام طرح ترافیک انجام داده‌اند و سهمیه این طرح از سوی رسانه محل فعالیت‌شان به آنها تخصیص پیدا نکند، به صورت خودکار کارت بلیت خبرنگاری تعلق می‌گیرد.

بنابراین گزارش، برای ثبت نام طرح ترافیک تا ۳۱ فروردین ماه سال آینده فرصت وجود دارد؛ اما سهمیه‌ طرح ترافیک خبرنگاری سال جاری تا زمان پایان تخصیص سهمیه‌های سال ۱۴۰۳ اعتبار خواهد داشت.

هرساله پس از تأیید آثار و مدارک بارگذاری شده خبرنگاران، مدیرمسئول هر رسانه اسامی خبرنگاران را برای دریافت طرح ترافیک تأیید و در اختیار شهرداری قرار می داد که امسال بنا به گفته محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران تا حد محدودی، ظرفیت کارت بلیت و طرح ترافیک برای خبرنگاران برای سال آینده افزایش یافته است و اجازه از طرف شورا برای افزایش ظرفیت خبرنگاران داده شده است.

معمولا خبرنگاران از تخفیف ۹۰ درصدی نرخ طرح ترافیک بهره می بردند و همچنین کارت بلیت آنها به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان شارژ می شد.

این اقدام که از سوی شورای شهر و شهرداری تهران انجام مش شود، اقدام مناسبی است اما نیاز است تا مقدار شارژ در هر کارت بلیط، اندکی افزایش پیدا کند تا خبرنگاران محترم که تردد بسیاری دارند و از مترو استفاده می کنند، تا پایان سال شارژ داشته باشند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها