|
کدخبر: 321952

بازار بورس / پیش بینی بورس / بورس امروز

پیش بینی بورس امروز ۱۵ اسفند / تاریکی به بازار سهام برگشت؟

روز دوشنبه در بورس شرکت بیمه پارسیان (پارسیان)، شرکت نیرو ترانس (بترانس) و شرکت پارس سویچ (بسویچ) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند.

اقتصاد پیش بینی بورس امروز ۱۵ اسفند / تاریکی به بازار سهام برگشت؟

بورسی‌ها در روز سه‌شنبه به استقبال معاملات روز جدید می‌روند، زیرا در روز دوشنبه شاخص‌های بورس تهران کاهش یافتند. در این رابطه، شاخص کل به مقدار ۶ هزار و ۹۱۵ واحد کاهش یافت و شاخص کل هم‌وزن نیز به مقدار ۴ هزار و ۴۳۸ واحد کاهش پیدا کرد. همچنین، شاخص کل فرابورس ۱۷۶ واحد کاهش یافت و شاخص هم‌وزن فرابورس نیز به مقدار ۸۹۸ واحد کاهش یافت. امیدواریم که با این اطلاعات، بتوانیم بهترین تصمیمات را در بازار سهام امروز بگیریم.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت بیمه پارسیان (پارسیان)، شرکت نیرو ترانس (بترانس) و شرکت پارس سویچ (بسویچ) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر)، شرکت سوژمیران (فسوژ) و شرکت آلومتک (فالوم) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای آباد (شرکت توریستی و رفاهی آبادگران ایران)، بکام (شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی) و کفپارس (شرکت فراورده‌های نسوز پارس) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت آ س پ (آ.س.پ)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت داروسازی تولید دارو (دتولید) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات دوشنبه، ۴۲ نماد صف خرید داشتند و ۶۵ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۶۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۰۴ میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۷ درصدی به ۲۸۶ میلیارد تومان رسید.

صف-های-بورس-۱۴-اسفند

پیش بینی بورس امروز

دیروز شاخص کل بورس تهران پس از سه روز ریزش کرد و به سطح ۲ میلیون و ۱۴۰ هزار واحد رسید. نمادهای فولاد، وبملت، فملی، شستا و اخابر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

به علاوه، پس از دو روز بار دیگر پول حقیقی از بازار خارج شد. دیروز ۲۶۶  میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. نمادهای خودرو، خگستر، ذوب، خساپا، ورنا، وساپا، آردینه، بیوتیک، خاور و فولاد بیشترین خروج سرمایه را داشتند.

 

همچنین دیروز ارزش معاملات خرد افت کرد. ارزش معاملات خرد با کاهش ۱۴ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۶ هزار و ۸۷ میلیارد تومان رسید.

بنابراین دیروز بازار اصلاح شد. برخی از ناظران، این اصلاح را روند طبیعی بازار تلقی کردند و به تداوم رشد امیدوارند اما ناظران بدبین با تکیه به داده‌های فروش و خروج سرمایه معتقدند ریزش دیروز نشان داد که صعود ادامه نخواهد داشت.

در این میان، معامله گران به اخبار و حواشی صنعت خودرو توجه دارند و انتظار می‌رود که سیگنال‌های لیدر سنتی بازار بر روند معاملات امروز نیز موثر باشد.

ورود-خروج-پول-حقیقی-۱۴-اسفند

بررسی تکنیکالی شاخص گل بورس اوراق بهادار تهران  

ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات دیروز روی عدد ۷ هزار و ۴۲۴ همتی ایستاده است و شاخص کل نیز پس از رشد بیش از ۹۰ هزار واحدی آن هم ظرف دو روز کاری امروز افت ۶۹۰۰ واحدی را دید البته که خیلی از فعالان بازار این موضع را طبیعی می‌دانند که پس از رشدهای سنگین یا به طور عکس افت‌های سنگین برگشت‌های کوچکی وجود دارد اما باید دید که روند بازار می‌تواند همچنان ادامه دار باشد یا خیر؟

از منظر تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران همانطور که در روزهای قبل صحبت کردیم در محدوده میانگین‌های ۵۵ روزه و ۲۰۰ روزه خود قرار دارد و برای عبور از این مقاومت ها که خود نشانه ای خوب و کلاسیکی برای تغییر جهت بازار است به انرژی به نام ارزش معاملات بالا نیاز دارد.

البته که بازار با این رشد خود به ابتدای زمستان سال جاری برگشت است و برای برگشت شاخص به عدد ابتدای سال ۱۴۰۲ و همچنین جبران افت های ناشی از تورم و سایر بازار های موازی باید با سرعت بیشتری این موانع را از سر راه بردارد که خیلی ها هنوز به این موضوع امیدوار نیستند و این را از ارزش معاملاتی می تواند دید.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها