|
کدخبر: 321460

گردشگری/تهران/درآمد گردشگری

برنامه نوروزی تهران برای مسافران اعلام شد

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، امیر قاسمی، جزئیات برنامه‌های گردشگری شهرداری تهران برای نوروز ۱۴۰۳ را تشریح کرده است.

اقتصاد برنامه نوروزی تهران برای مسافران اعلام شد

امیر قاسمی اعلام کرد که جلسات هماهنگی برای برنامه‌ریزی سفرهای نوروزی در حال برگزاری است و تمام تلاش خود را بکار خواهند گرفت تا نوروزی متفاوت و جذاب در تهران به وجود آورند. با توجه به تقارن ماه رمضان و تعطیلات نوروز، سعی شده است تا برنامه‌های عیدانه با این شرایط تدوین شوند و بتواند با هماهنگی مناسب، به تمامی افراد ارائه شود

در حال آماده سازی «سامانه مشاوره گردشگری» هستیم

نصب المان‌های ۳۱ استان در ۳۱ میدان اصلی تهران 

وی با بیان اینکه در حال آماده سازی «سامانه مشاوره گردشگری» هستیم که در قالب سامانه ۱۳۷ به سوالات گردشگران در تهران پاسخ دهد، افزود: همچنین با کمک سازمان زیباسازی شهرداری تهران المان‌های ۳۱ استان در ۳۱ میدان اصلی تهران نصب می‌شود و در تبادل با سایر استان‌ها نیز قرار شده است تا نقشه‌های گردشگری شهر تهران را در اختیار آنها قرار دهیم و آنها نیز در مبادی خروجی شهرهایشان به مسافران ارائه دهند تا علاوه بر آشنایی با جذابیت‌های تهران در مورد امکانات گردشگری پایتخت نیز آگاهی کسب کنند.

بررسی افزایش ساعت فعالیت مراکز گردشگری و موزه‌های تهران در ماه رمضان و عید نوروز

قاسمی با بیان اینکه برای ساعت شروع فعالیت موزه‌های زیر مجموعه شهرداری تهران در ماه رمضان و عید نوروز شیوه نامه‌ای را به محض مشخص شدن جزئیات آن، ارسال خواهیم کرد، اظهار کرد: این جزئیات در مورد افزایش ساعت بهره برداری و فعالیت مراکز گردشگری و موزه‌ها خواهد بود؛ چرا که در ماه مبارک رمضان معمولا شهروندان تا هنگام سحر بیدار شد بوده و بعد از آن نسبت به استراحت اقدام می کنند.  

فعالیت تورهای پیاده و تورهای دوچرخه سواری در پایتخت برای نوروز ۱۴۰۳ 

رئیس ستاد گردشگری شهر تهران ادامه داد: پیش بینی لازم برای فعالیت مجموعه‌ای از تورهای سطح شهر تهران اعم از تورهای پیاده، تورهای دوچرخه سواری و.... فراهم شده است  که البته در بخش‌های تاریخی در شهرری واقع در منطقه ۲۰ پیش بینی درشکه سواری را هم کرده‌ایم و برنامه ریزی در این مورد در حال انجام است.

طراحی ۲۴ مسیر گردشگری پیاده در ۷ منطقه تهران 

وی با بیان اینکه گردشگری پیاده در مناطق ۱، ۱۲ ۱۱،۵،۶، ۱۳ و ۱۴ مورد توجه قرار گرفته که در همین راستا نیز ۲۴ مسیر گردشگری طراحی شده است، گفت: در این مسیرها راهنمای گردشگری مستقر خواهد بود و مردم به صورت رایگان با همراهی راهنماهای گردشگری از بخش‌های مختلف تاریخی سطح منطقه بازدید خواهند کرد و در مناطقی همچون ۱۲،۱۱،۶ و... که مسیرهای شرقی_غربی زیادی دارد، تورهای دوچرخه سواری در نظر گرفته شده است.

راهبری و پیگیری همه موضوعات گردشگری در تهران برای ایام نوروز به صورت ستادی 

قاسمی در مورد ارائه بن های تخفیف از سوی مجموعه‌های گردشگری که در گذشته به  شهروندان در ازای پرداخت مبلغ اندک داده می‌شد، اظهار کرد: به دنبال بن های تخفیف دار مجموعه‌ها هستیم تا به صورت متمرکز تخفیف هایی را از مجموعه‌ها بگیریم و شهروندان از این مجموعه‌ها بهره‌مند شوند؛ اما دقت داشته باشید که امسال در صدد تشکیل یک قرارگاه در شهرداری تهران هستیم که همه دستگاه‌ها و مجموعه‌های گردشگری تهران گرد هم جمع خواهند شد تا همه موضوعات گردشگری در تهران در ایام نوروز را به صورت ستادی راهبری و پیگیری کنیم.

منبع: ايسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها