|
کدخبر: 320891

واردات خودرو/خرید خودرو/قیمت برق

سرنوشت تراموا / به سمت خرید اتوبوس خارجی رفتیم

رئیس شورای شهر تهران، توضیحاتی را در ارتباط با خرید اتوبوس های خارجی و همچنین اجرای تراموا در پایتخت خبر داد.

اقتصاد سرنوشت تراموا / به سمت خرید اتوبوس خارجی رفتیم

مدت زمان بسیاری است که صحبت از اجرای تراموا در پایتخت به گوش می رسد و رئیس شورای شهر اعلام کرده که تراموا نیازمند بررسی بیشتر است و مدل آن با چرخ های لاستیکی خواهد بود. شنیده ها حکایت از آن دارد که قبل تر اعلام شد که این وسیله نقلیه، پر هزینه و بسیار لاکچری است.

چمران درباره قتل یک پاکبان در هفته گذشته گفت: بنده اطلاعی از جزئیات حادثه ندارم اما در مجموع تامین لباس‌های شبرنگ، کار در شب و ایمنی کار را برای آنها دنبال می‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران درباره خرید تراموا برای تهران، سرنوشت تهیه اتوبوس ایرانی، قتل یک پاکبان در هفته گذشته، واژگونی یک مترو در روز گذشته و قطع درختان در پادگان ۰۶ ارتش توضیحاتی را ارائه داد.

همشهری آنلاین در خبری نوشت: مهدی چمران در ابتدای دویست و هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره واژگونی قطار در خط ۲ مترو توضیح داد: یکی از قطارهایی که با برق ساکن کار می‌کرد، در حال آزمایش بود که با موانع انتهای ریل برخورد کرد و دچار حادثه شد. البته حتی راهبر قطار نیز آسیب جدی ندیده اما هنوز گزارش کامل آن اعلام نشده است. این حوادث ارتباطی با دغدغه ما برای تامین قطار ندارد.

او در ادامه به ساخت قطار ملی اشاره کرد و افزود: تا پایان سال آینده این قطار وارد خط مترو می‌شود.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره قطع درخت در پادگان ۰۶ ارتش در پاسداران گفت: درختی در این پادگان قطع نشده و فضای سبز آن حفظ می‌شود، ضمن اینکه اگر قرار بر ساخت و ساز باشد در قسمتی از آن انجام می‌شود که فضای سبز آسیبی نبیند.

توضیح درباره قتل یک پاکبان

چمران همچنین به پرسشی درباره قتل یک پاکبان در هفته گذشته گفت: بنده اطلاعی از جزئیات حادثه ندارم اما در مجموع تامین لباس‌های شبرنگ، کار در شب و ایمنی کار را برای آنها دنبال می‌کنیم.

او همچنین به خرید اتوبوس از خودروسازان داخلی اشاره کرد و با تاکید بر اینکه هنوز پیشنهادات ما عملیاتی نشده و سفارشات تا جایی که خودروسازان می‌توانستند آماده شده است، اظهار کرد: تصور ما بر این بود که تا پایان سال ۲ هزار اتوبوس وارد ناوگان شوند اما انجام نشد و به سمت خرید خارجی رفتیم.

رئیس شورای شهر تهران درباره ایجاد تراموا در تهران هم تصریح کرد: تراموا به صورت چرخ لاستیکی و به نوعی به شکل اتوبوس‌های دوکابین و سه کابین اجرا خواهد شد اما در نهایت باید ارزیابی دقیق در مورد احداث تراموا صورت بگیرد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران گفت: دو مسیر تراموا در شورای عالی ترافیک به تصویب رسیده است؛ اگر تا چند هفته پیش موضوع تراموا یک بحث سلیقه ای بود امروز به الزام قانونی تبدیل شده است. در نوع تراموا آنچه به نتیجه رسیده تراموای چرخ لاستیکی است که هزینه اجرای کمتری دارد و از تکنولوژی روز دنیا در آن استفاده می شود و می تواند به حوزه حمل و نقل در پایتخت کمک کند. سال آینده یکی از خطوط تراموا اجرایی خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر