|
کدخبر: 320834

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت ریپل

افزایش ۱۱ درصدی قیمت رپیل / گاوها وارد عمل شدند!

دارک دیفندر (Dark Defender)، دیگر تحلیلگر ارز دیجیتال نیز معتقد است که قیمت XRP تا اواسط سال ۲۰۲۴ به ۲ دلار افزایش خواهد یافت و سپس تا پایان سال، سقف تاریخی ۶ دلار را ثبت خواهد کرد.

اقتصاد افزایش ۱۱ درصدی قیمت رپیل / گاوها وارد عمل شدند!

از ابتدای سال جدید میلادی، ریپل (XRP) عملکرد خوبی نداشت و بخش زیادی از دستاوردهای خود در سال ۲۰۲۳ را از دست داد. در پی این عملکرد ضعیف، قیمت آن در ابتدای فوریه به ۰.۵۰ دلار رسید. با این حال، گاوها در دو هفته گذشته وارد عمل شدند و قیمت این دارایی را ۱۱ درصد افزایش دادند.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که این روند صعودی می‌تواند در ماه‌های آتی ادامه یابد. یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال با نام کاربری EGRAG CRYPTO در پلتفرم X، از جمله افرادی است که چنین اعتقادی دارند. بر اساس داده‌هایی که توسط وی به اشتراک گذاشته شده، ریپل در سطح ۰.۶۱ دلار با مقاومت روبرو است.

وی اظهار داشت که سطوح مقاومتی بعدی ۰.۷۵ دلار، ۱ دلار، ۱.۵۰ دلار و ۱.۹۶ دلار خواهند بود. انتظار می‌رود که تا پایان سال ۲۰۲۴، قیمت ریپل بر مقاومت ۱.۹۶ دلار غلبه کند. در ادامه، این احتمال وجود دارد که به دلیل ایجاد احساس فومو (ترس از دست دادن فرصت) در میان معامله‌گران، قیمت به شدت افزایش یابد.

دارک دیفندر (Dark Defender)، دیگر تحلیلگر ارز دیجیتال نیز معتقد است که قیمت XRP تا اواسط سال ۲۰۲۴ به ۲ دلار افزایش خواهد یافت و سپس تا پایان سال، سقف تاریخی ۶ دلار را ثبت خواهد کرد.

تحلیلگر دیگری به نام مارزل (Marzell) هم پیش‌بینی کوتاه‌مدتی را در مورد قیمت XRP ارائه کرده است. به گفته وی، قیمت ریپل طی هفته جاری با رشدی ۳۰ درصدی به حدود ۰.۷۲ دلار خواهد رسید.

ریپل چیست؟

ریپل لبز (Ripple Labs) یک شرکت بزرگ واقع در سانفرانسیسکو آمریکاست که شبکه ریپل و ارز دیجیتال XRP را توسعه داد و پشتیبانی می‌‌کند. برخلاف سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم، هدف ریپل این نبود که بانک‌ها را از بین ببرد، بلکه این بود که خدمات بانک‌ها را بهتر کند و انتقال بین‌المللی پول را سریع‌تر، ارزان‌تر و غیرمتمرکز‌تر کند. در حقیقت ریپل قصد داشت به نسخه غیرمتمرکز شبکه‌ای مانند سوییفت (SWIFT) تبدیل شود.

ریپل چند محصول گوناگون برای بانک‌ها و مؤسسات مالی طراحی کرده است که فقط یکی از آن‌ها با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. بنابراین، شما وقتی XRP می‌خرید، روی یکی از محصولات شرکت ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نه خود آن.

وقتی مردم نام ریپل را می‌شنوند، بلافاصله فکرشان به‌سمت ارز دیجیتال آن یعنی XRP می‌رود. اما اولین نکته اساسی که باید بدانید این است که ریپل با XRP کمی فرق دارد. در واقع ریپل با سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم هم تفاوت‌های زیادی دارد.

وقتی ارز دیجیتال اتریوم (ETH) می‌خرید، به این معنی است که روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید. وقتی ارز دیجیتال (BTC) می‌خرید یعنی روی شبکه بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنید؛ اما وقتی ارز دیجیتال XRP می‌خرید الزاماً روی ریپل سرمایه‌گذاری نکرده‌اید.

ریپل می‌خواهد یک شبکه پرداخت و ارتباطی امن و غیرمتمرکز را برای مؤسسات مالی سراسر جهان فراهم کند. می‌توان گفت که هدف ریپل کاملاً در تضاد با بیت کوین است.

در حالی که بیت کوین با هدف تراکنش‌های همتابه‌همتا و حذف واسطه‌‌ها و بانک‌ها روی کار آمده است، رپیل عقیده دارد که بانک‌ها به‌خودی‌خود بد نیستند و فقط نحوه انجام کار آن‌هاست که باعث ایجاد مشکلات پرداختی و انتقال پول می‌شود.

ریپل قصد دارد تا با عرضه محصولات بانکی غیرمتمرکز، مشکل تبادلات بین‌المللی پول در جهان را برای همیشه حل کند. سالانه بیش از ۱۵۵ تریلیون دلار پول به‌صورت برون‌مرزی در سراسر جهان جا‌به‌جا می‌شود.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها