|
کدخبر: 320713

بازار خودرو / قیمت خودرو / خودرو داخلی

قیمت روز خودروهای داخلی و مونتاژی / کدام خودرو گران شده است ؟

با گذشت یک روز از آغاز دوباره روند معاملات خودرو، قیمت خودروها در امروز یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۲، به تغییرات نرخ ارز واکنش نشان داده است. از ابتدای امروز، نرخ اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی به صورت صعودی افزایش یافته است.

اقتصاد قیمت روز خودروهای داخلی و مونتاژی / کدام خودرو گران شده است ؟

گزارش می‌دهد که در امروز یکشنبه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۲، قیمت خودرو به صورت صعودی افزایش یافته است. همانطور که پیش‌بینی شده بود، قیمت ارز در آخرین ساعات معاملاتی هفته گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشت و انتظار می‌رفت که تأثیری بر روی قیمت خودرو در هفته جاری بگذارد.

اغلب خودروهای داخلی و مونتاژی بازار با آغاز روند معاملات روز جاری دچار افزایش نرخ شده‌اند و این نوسانات قیمتی در بازار خودروهای مونتاژی، بیشتر به چشم می‌خورد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو درحال‌حاضر روند افزایشی دارد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی تغییرات کمتری نسبت به مونتاژی‌های بازار دارد.

ساینا دنده‌ای S یکی از ارزان‌ترین سدان‌های داخلی بازار است که از ابتدای امروز تنها یک میلیون تومان گران‌تر شد و با نرخ ۴۰۴ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که این خودرو نیز همانند دیگر سدان سایپا تنها یک میلیون تومان افزایش نرخ داشته و با ۶۸۹ میلیون تومان قابل خریداری است.

رانا پلاس پاناروما سدان سقف شیشه‌ای تولید شده روی پلتفرم پژو ۲۰۶ اما هفته گذشته هیچ تغییری نداشت که امروز، ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده و به نرخ ۶۳۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند سورن پلاس دوگانه‌سوز یکی از رکوردداران افزایش نرخ امروز در بازار خودروهای داخلی شمرده می‌شود که با افزایش هفت میلیون تومانی، سرانجام به ۷۰۷ میلیون تومان رسید.

۱جدول۱

قیمت خودروهای مونتاژی

میزان تغییرات نرخ خودروهای مونتاژی کمی بیشتر از داخلی‌های بازار گزارش می‌شود.

ام‌وی‌ام X۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری جزو ارزان‌ترین‌های بازار مونتاژی است که پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته گران‌تر شده و با ۷۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X۵۵ PRO IE اسپرت یکی دیگر از کراس‌اوورهای بازار بوده که رکورددار افزایش نرخ در بازار خودروهای مونتاژی است و نسبت به دیروز رشد ۴۵ میلیون تومانی دارد. این خودرو از آغاز امروز به نرخ یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S۵ نیوفیس از کراس‌اوورهای محبوب کرمان موتور به شمار می‌رود که مانند اغلب مونتاژی‌های بازار، ۲۰ میلیون تومان گران‌تر شد و به یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان رسید.

فونیکس تیگو ۷ پرو یکی دیگر از کراس‌اوورهای مونتاژی مدیران خودرو هم رشد ۲۰ میلیون تومانی را تجربه می‌کند. این خودرو هم‌اکنون با نرخ یک میلیارد و ۷۸۰ میلیون تومان از بازار قابل خریداری است.

۲جدول۲

پیش‌بینی نرخ خودرو در روزهای آینده

با توجه به نوسانات نرخ دلار، کاهش تولید خودرو نسبت به ماه‌های گذشته و همچنین جان گرفتن اندک معاملات در بازار خودرو، احتمالاً روزهای ابتدایی این هفته همراه با رشد نرخ باشد؛ البته باید منتظر ماند و دید که خبر درمانی مربوط به واردات خودرو باز هم می‌تواند ترمز بازار را بکشد یا خیر.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    ای کاش والهی خودروسازان داخلی شرشون ازسر ملت ودولت کم بشه هرروزگرانی واعصاب خردی وخیانت به نظام ودولت

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها