|
کدخبر: 320042

قیمت دلار / قیمت شیرخشک

افزایش قیمت شیر خشک نوزاد / در بازار چه خبر است؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اعلام کرد که سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را از آبان‌ماه تغییر داده است.

اقتصاد افزایش قیمت شیر خشک نوزاد / در بازار چه خبر است؟

هانی تحویل زاده با بیان اینکه سازمان غذا و دارو در آبان ماه قیمت شیرخشک نوزاد را تغییر داده است، اظهار کرد: این سازمان در زمانی که ارز ۲۸ هزار و۵۰۰ تومانی جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی شد و هزینه تولید کارخانه‌های تولیدکننده شیرخشک نوزاد ۷ برابر شد، قیمت‌ها را تغییر داد.

وی ادامه داد: قیمت هر قوطی شیرخشک حدود ۷۰ هزار تومان بود که به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تومان رسیده است. البته در این تغییر قیمت نظر تولیدکنندگان پرسیده نشده بود و معتقدیم باید بیش از این باشد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد تصریح کرد: وقتی قیمت تمام شده تولید ۷ برابر شود قیمت برای مصرف‌کننده باید ۲.۵ تا ۲.۸ برابر شود، ولی در حال حاضر چنین نیست.

وی عنوان کرد: بر اساس سازوکار سازمان غذا و دارو سهمیه هر نوزاد در ماه ۲۴ قوطی است که ۱۲ قوطی آن با قیمت ۷۰ هزار تومان و ۱۲ قوطی دیگر نیز با قیمت آزاد به فروش می‌رسد.

تحویل زاده اضافه کرد: البته این شیوه فروش برای داروخانه‌ها نیز مشکل ایجاد کرده است، زیرا برای ۱۲ قوطی شیرخشک که با قیمت قبل محاسبه می شود داروخانه باید قیمت جدید بپردازد و مابه التفاوت را از بیمه دریافت کند که مشخص نیست دقیقا چه زمانی این پرداخت صورت می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: وقتی تغییر نرخ ارز شیر خشک داریم دولت باید در بودجه آن را ببیند و برای آن منابع تخصیص دهد تا فشار بر مصرف‌کننده، تولیدکننده و توزیع‌کننده نباشد.

وی افزود: آمار تولید شیر داخل در ماه حداکثر ۷ میلیون عدد در ماه است و به طور کل واردات کلا کمتر از یک میلیون عدد بوده است. واردات مشکلی از بازار داخلی حل نکرده و بازار داخل از تولید داخل تامین می شود.

به گفته وی ظرفیت تولید داخل ۷.۵ میلیون عدد در ماه است که بیش از نیاز داخل است.

منبع: تجارت نیوز
  • نا شناس ارسالی در

    سلام به خانواده نوزادان نون بربری اضافه بدید تا بچه ها رو نون خور کنند زشته واقع ا زشته که با قوت نوزادان بازی کنیم وبعد به جوانها بگیم ازدواج کنید بچه دار بشید هوا تون داریم بفرستیم تو صف وام ازدواج ج وانی جمعیت مسکن شبر خشک الی ماشا..... ی ک کمی بخودمون بیاییم ببینیم چکار می کنیم و کجای کار ایستادیم و کار درست چیه

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها