|
کدخبر: 318648

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | قیمت دوج کوین

روند دوج کوین صعودی شد / قیمت به یک دلار می رسد؟

قیمت دوج کوین در زمان انتشار این خبر با کاهشی ۲.۵۸ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۰.۰۸۳ دلار رسیده است. از طرفی، در حالی که قیمت بسیاری از دارایی‌های دیگر طی هفته گذشته نزولی بوده، قیمت این میم کوین در این بازه ۲.۵۹ درصد افزایش یافته است.

اقتصاد روند دوج کوین صعودی شد / قیمت به یک دلار می رسد؟

اگرچه به نظر می‌رسد که بیشتر دارایی‌های دیجیتال اخیراً برای صعود با چالش مواجه شده‌‌اند، اما نشانه‌های مثبتی در چارت دوج‌کوین مشاهده می‌شود.

همان‌طور که کارشناس معروف ارزهای دیجیتال با نام مستعار تریدر تاردیگراد (Trader Tardigrade)، اشاره کرده، اولین تقاطع طلایی اندیکاتور مکدی (MACD) در تاریخ دوج کوین به وقوع پیوسته است.

اولین تقاطع صعودی مکدی در تاریخ دوج کوین! قیمت DOGE بالاخره به ۱ دلار می‌رسد؟

تقاطع طلایی MACD، الگویی است که به عنوان سیگنالی برای شروع بازار صعودی بلند‌مدت در نظر گرفته می‌شود.

قیمت دوج کوین در زمان انتشار این خبر با کاهشی ۲.۵۸ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، به ۰.۰۸۳ دلار رسیده است. از طرفی، در حالی که قیمت بسیاری از دارایی‌های دیگر طی هفته گذشته نزولی بوده، قیمت این میم کوین در این بازه ۲.۵۹ درصد افزایش یافته است.

افزایش اخیر قیمت، چند روز پس از تایید فهرست شدن دوج‌کوین در صرافی هندی Flitpay، اتفاق افتاد. همچنین، ایجاد یک حساب جدید اختصاصی برای سرویس پرداخت آتی شبکه X (توییتر سابق) با نام Payments نیز به رشد اخیر قیمت DOGE بسیار کمک کرد.

در همین حال، شایان ذکر است که هوش مصنوعی بارد شرکت گوگل، پیش‌بینی کرده که دوج‌ کوین در صورت گسترش کاربرد‌ها و افزایش پذیرش از سوی جامعه ارز دیجیتال، شانس رسیدن به قیمت ۱ دلار را دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال دوج کوین

در سال ۲۰۱۳ بازار ارزهای دیجیتال کاملاً متفاوت بود. در آن زمان بازار جایی برای پذیرش یک شوخی نداشت، همه چیز خیلی جدی و طبق اصول اولیه بازارهای مالی جلو می‌رفت. وقتی این توکن متولد شد، ورق برگشت. این ارز باهدف به چالش کشیدن رمزارز بیت‌کوین به وجود آمد و به‌مرور زمان توانست جایگاه مستحکمی در بازار رمزارزها کسب کند.رمزارز دوج کوین در آن زمان چیزی بود که با طنز و پچ‌پچ رسانه‌های اجتماعی تعریف می‌شد. سازندگان آن عقیده داشتند که یک پروژه ارز دیجیتال باید در کنار مقاصد اقتصادی سرگرم‌کننده هم باشد. این سکه به‌عنوان یک هارد فورک از بلاک چین لایت کوین در ۶ دسامبر سال ۲۰۱۳ شروع به کار کرد. دوج از آن زمان، یک جامعه اختصاصی ایجاد کرده است که قیمت و پیشرفت پروژه را هدایت می‌کند. در واقع dogecoin  نشان داده است که جوامع به‌جای سرمایه‌گذار سنتی، چقدر برای صنعت ارزهای دیجیتال مهم هستند.

آن‌ها از یک میم اینترنتی (ایده‌ها و طرح‌های مشهور در دنیای وب)، برای لوگوی خود استفاده کردند. همچنین نماد آن را هم الهام گرفته از یک سگ ژاپنی به نام شیبا اینو (با فونت متن کلاسیک Comic Sans) معرفی کردند. نام پروژه نیز از یک برنامه طنز اینترنتی گرفته شده است؛ یکی از شخصیت‌های این برنامه عبارت Dwag که به معنی دوست صمیمی است را با لحن خاصی Doge تلفظ می‌کند. توسعه‌دهندگان این پروژه از این عبارت برای نام کوین و شبکه خود استفاده کردند.

توضیح دیگری درباره نام این رمزارز هم وجود دارد که می‌گوید سازندگان کلمه دوج را از یک اشتباه تلفظی به نام سگ دوج کوین (dog) در انگلیسی گرفتند.

قبل از آنکه به این سوال پاسخ دهیم که ارز دوج کوین چیست بهتر است با خالق آن آشنا شوید. جکسون پالمر (Jackson Palmer)  یکی از تحلیل‌گران اطلاعات شرکت بزرگ ادوبی (Adobe) دو پوشه باز در رایانه‌اش داشت که یکی CoinMarketCap و دیگری متعلق به یک مقاله خبری درباره دوج، بهترین میم سال ۲۰۱۳ بود. هنگام جابه‌جایی بین تب‌ها، پالمر این ایده را داشت که این دو عنصر را در کنار هم قرار دهد و به‌سرعت درباره یک ارز دیجیتال داغ جدید به نام Dogecoin توییت کرد و دامنه وب‌سایتی با این اسم را خرید. مدت کوتاهی بعد از آن بیلی مارکس (Billy markus)، توسعه‌دهنده IBM از طریق توییتر با پالمر تماس گرفت و از او پرسید که آیا دوست دارد یک ارز دیجیتال واقعی ایجاد کند یا خیر؟ این تماس و در نهایت این همکاری باعث پیدایش ارز دیجیتال دوج کوین شد.

 

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها