|
کدخبر: 318465

نرخ ارز / نرخ دلار / قیمت دلار

پیش بینی عجیب از قیمت ارز / دلار در پایان سال به این مقدار می رسد

این کارشناس اقتصادی اظهار امیدواری کرد که با بررسی نیازها بتوانیم از تورم بی‌رویه‌ای که وجود دارد و به قیمت‌های محصولات در بازار ضربه می‌زند، جلوگیری کنیم. با توجه به اظهارات بانک مرکزی مبنی‌بر اینکه ذخایر ارزی کمبودی ندارد، امیدواریم این موضوع به ثبات قیمت ارز کمک کند

اقتصاد پیش بینی عجیب از قیمت ارز / دلار در پایان سال به این مقدار می رسد

علی نقیب، کارشناس اقتصادی، توضیح می‌دهد که نرخ ارز تحت تأثیر مسائل سیاسی و نیازهای مصرف و عرضه و تقاضا قرار می‌گیرد. اتفاقات سیاسی اخیر تأثیر چندانی در افزایش نرخ ارز نداشته‌اند. با این حال، اگر نرخ ارز ثابت شود، ممکن است ثابت بماند یا به سطح دو هفته قبل برگردد.

پیش‌ بینی قیمت ارز تا پایان سال

وی ادامه داد: با وجود این، باید به ارزی که برای صنایع و مصارف صنعتی استفاده می‌شود نیز توجه کرد. از طرف دیگر در خصوص اینکه در روزهای پایانی سال و شب عید سفرهای خارجی زیاد است و مسافران به ارز نیاز دارند، بانک مرکزی باید جوابگو باشد که ارز به اندازه کافی موجود است یا نه.

 این کارشناس اقتصادی اظهار امیدواری کرد که با بررسی نیازها بتوانیم از تورم بی‌رویه‌ای که وجود دارد و به قیمت‌های محصولات در بازار ضربه می‌زند، جلوگیری کنیم. با توجه به اظهارات بانک مرکزی مبنی‌بر اینکه ذخایر ارزی کمبودی ندارد، امیدواریم این موضوع به ثبات قیمت ارز کمک کند

نقیب درباره پیش‌بینی خود از وضعیت ماه‌های آینده بازار گفت: بر اساس اظهارات مسئولان دولتی نباید مشکلی داشته باشیم.

وی درباره اینکه در صورت تبعیت نرخ ارز از تورم، روند به چه صورت خواهد بود، گفت: پیش‌بینی‌ها بر اساس آنچه در گذشته رخ داده حاکی از آن است که با وجود تورم، سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی، موجب ثبات نرخ ارز شده است.

این کارشناس اقتصادی در پایان پیش‌بینی کرد که در ماه‌های آینده هم ثبات نرخ ارز را داشته باشیم و ثبات نرخ ارز باعث ثبات در اقتصاد و کسب‌وکارهای بازار می‌شود.

پیش بینی نرخ ارز

پیش‌بینی نرخ ارز بسیار پیچیده است و به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از عواملی که می‌تواند بر نرخ ارز تأثیر بگذارد عبارتند از: سیاست‌های پولی و مالی دولت، تقاضا و عرضه ارز، نرخ بهره، شرایط اقتصادی و سیاسی کشورها، نرخ تورم و تحولات جهانی. به دلیل پیچیدگی این عوامل و عدم قدرت پیش‌بینی دقیق آنها، پیش‌بینی نرخ ارز با ریسک بالایی همراه است و نمی‌توان به صورت قطعی پیش‌بینی کرد که نرخ ارز در آینده به چه شکلی تغییر خواهد کرد.

بله، درست است. بیشترین عواملی که تأثیر زیادی در پیش‌بینی نرخ ارز دارند عبارتند از: سیاست‌های پولی و مالی دولت، تقاضا و عرضه ارز، نرخ بهره، شرایط اقتصادی و سیاسی کشورها، نرخ تورم و تحولات جهانی. هر یک از این عوامل می‌توانند به صورت مستقل یا ترکیبی بر نرخ ارز تأثیر بگذارند. علاوه بر این، اطلاعات و رویدادهای جدیدی که در آینده رخ می‌دهند نیز می‌توانند پیش‌بینی را تغییر دهند. بنابراین، پیش‌بینی نرخ ارز به صورت دقیق و قطعی بسیار دشوار است و ممکن است با ریسک‌های قابل توجهی همراه باشد.

منبع: اقتصادنیوز
  • ایرانیان ارسالی در

    دولت باید حقوق مفت خوران خودش و هزینه ی این سفرها رو برای مفت خوران تامین کند پس به قیمت فقیر تر شدن مردم و فقر و فلاکت ایران و قشر ضعیف افزایش قیمت دلار را تایید خواهد کرد

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها