|
کدخبر: 316127

بازار مسکن / قیمت مسکن / قیمت خانه

بازار مسکن در رکود کامل / در این محله با ۳۰۰ میلیون خانه رهن کنید

بازار اجاره مسکن نیز مانند خرید و فروش، دوران رکودی را تجربه می‌کند. مسیر جابه‌جایی مستأجران معمولاً تا پایان مهر و نیمه آبان محدود می‌شود و از آذر تا اسفند، فعالیت در این بازار به نسبت کاهش یافته و کمتر شلوغ است. بر همین اساس، اجاره‌‌نشینی در این ماه های خلوت می‌تواند از لحاظ کاهش تقاضا، فرصت مناسب‌تری را برای اجاره‌کنندگان ارائه دهد.ه

اقتصاد بازار مسکن در رکود کامل / در این محله با ۳۰۰ میلیون خانه رهن کنید

فعالیت بازار مسکن در حال حاضر در یک دوره رکود قرار دارد. گاهی اوقات، تحت تأثیر عوامل برانگیزاننده‌ای، مخصوصاً در ماه‌های دومین نیمه از سال، نوساناتی را شاهد هستیم؛ با این حال، مدتی است که رکود سلطه یافته و معاملات خرید و فروش به شدت کاهش یافته‌اند. همچنین، عمده مستاجران نیز به نقاط جدیدی نقل مکان کرده‌اند.

قیمت رهن و اجاره مسکن چند سالی است که دیگر به روال سابق بسته به منطقه بندی ها و شمال و جنوب شهر عمل نمی کند بلکه هر منطقه، متقاضیان خود را دارد و یک خیابان در یک منطقه جنوب شهر، ممکن است رهن و اجاره ای برابر با برخی از مناطق شمالی و خوش نشین شهر داشته باشد.

بررسی های میدانی نشان می دهد که برای اجاره یک واحد ۴۹ متری در سلسبیل، باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان پول بابت رهن پرداخت کرد.

واحد دیگر با متراژ ۳۵ متر که یک خوابه است و ۲۱ سال از ساخت آن گذشته شده است را در سلامت با ودیعه ۳۰۰ میلیون تومان کرایه کنید.

همچنین واحد دیگر ۲۲ ساله با متراژ ۴۵ متر که دارای ۱اتاق خواب،انباری است در جوادیه این واحد را با رهن کامل ۳۰۰ میلیون تومان می‌توانید کرایه کنید.

اگر واحد ۵۰ متری مد نظر دارید، باز واحدی دیگری که ۱۷ ساله است و یک اتاق خواب دارد باید ۳۰۰ میلیون تومان برای این واحد در افسریه پرداخت کنید.

اگر واحد ۴۰ متری می‌خواهید باز واحدی که ۱ اتاق خواب دارد را می‌توانید با رهن کامل ۳۰۰ میلیون تومان در  استاد معین برای اجاره آگهی شده است.

برای راحتی شما جدولی را تهیه کرده ایم تا بدانید برای رهن کامل خانه ۳۰۰ میلیونی  در مناطق مختلف تهران و با امکانات متفاوت دقیقا به چه بودجه ای برای رهن نیازمند هستید.

 با توجه به سال ساخت، منطقه و برخورداری از امکاناتی مانند آسانسور،پارکینگ و انباری قیمت ها متغیر است.

با مطالعه جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره هزینه رهن کامل خانه  ۳۰۰ میلیونی در مناطق مختلف تهران به دست می آورید.

رهن کامل خانه ۳۰۰ میلیونی در مناطق مختلف تهران

محله متراژ مشخصات سال ساخت رهن(تومان)
سلسبیل ۴۹ ۱خوابه،انباری ۱۳۸۲ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
سلامت ۳۵ ۱خوابه ۱۳۸۱ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
جوادیه ۴۵ ۱خوابه،انباری ۱۳۸۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
افسریه ۵۰ ۱خوابه ۱۳۸۵ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
استاد معین ۴۰ ۱خوابه ۱۳۸۲ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
پیروزی ۵۸ ۱خوابه،انباری ۱۳۸۶ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
آبشار ۵۶ ۱خوابه،انباری ۱۳۸۵ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
شکوفه ۶۰ ۱خوابه ۱۳۸۵ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
سبلان ۴۰ ۱خوابه ۱۳۹۰ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ 
اسکندری ۴۸ ۱خوابه ۱۳۸۲ ۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰
منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها