|
کدخبر: 313527

قیمت ماهی / قیمت قزل آلا / ماهی

قیمت جدید ماهی سفید در بازار / قزل آلا چند شد؟

قیمت ماهی همزمان با رشد تقاضا در ماه‌های اخیر رو به افزایش رفته و این رشد در ماهی‌های پرمصرفی مثل قزل آلا و بعضی ماهی‌های جنوب، چشمگیرتر بوده است.

اقتصاد قیمت جدید ماهی سفید در بازار / قزل آلا چند  شد؟

امروز قیمت قزل‌آلا زنده در مغازه‌های شهر به ارزش ۲۴۰ هزار تومان برای هر کیلوگرم رسیده است. این ماهی به عنوان یکی از ماهی‌های پرتقاضا و با ارزش در بازار محسوب می‌شود. قیمت ماهی سفید نیز از ۴۰۰ هزار تومان برای هر کیلوگرم گذشته است و ماهی‌های پرفروش دریای جنوب نیز در محدوده ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.

در میادین میوه و تره‌بار شهرداری، انواع آبزیان با قیمت‌های پایین‌تری در دسترس شهروندان قرار گرفته اما آخرین نرخنامه منتشر شده سازمان میادین نشان می‌دهد از شهریور به این‌سو ماهی و میگو در این مراکز خرید بین ۸ تا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته‌ است.

یکی از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت ماهی به ویژه در ماه‌های اخیر کاهش عرضه عنوان می‌شود. دبیرکل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان کشور هفته گذشته، علت افزایش قیمت ماهی در بازار داخلی را عدم تناسب بین عرضه و تقاضا اعلام کرد و گفت: براساس آمارهای تولید، به نظر نمی رسد که کمبود ماهی در بازار وجود داشته باشد، اما قیمت آبزیان بیش از نرخ تورم است که نشان می‌دهد میزان تولید با آنچه عرضه می‌شود، تناسب ندارد.

علی‌اکبر خدایی افزود: هرچند نباید افزایش قیمت نهاده های تولید را نادیده بگیریم، اما با این‌ حال ماهی نیز نباید بیش از نرخ واقعی به دست مصرف کنندگان برسد.

بخش زیادی از صید ماهی به ویژه در بخش ماهیان جنوب، به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...