|
کدخبر: 311851

بورس از سقوط خارج می شود؟

در مجموع کل هفته ۲ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۵۰۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

اقتصاد بورس از سقوط خارج می شود؟

 در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران تداوم داشت و شاهد خروج پول حقیقی در ۴ روز معاملاتی بودیم. در اولین روز هفته هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. رقم خروج پول حقیقی در روز یکشنبه ۲۷۰ میلیارد تومان و روز دوشنبه ۸۴ میلیارد تومان وارد شد. روز سه‌شنبه نیز رقم پول خروجی ۴۱۵ میلیون تومان بود.

در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد خروج پول بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۷۷۶ میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته ۲ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۵۰۸ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

روز شنبه نماد معاملاتی وبملت بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. پس از وبملت، نمادهای شستا، شپنا، فملی و فولاد در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای فزر، حفارس، فاذر، بالبر و خودرو بیشترین ورود پول را داشتند.

روز یکشنبه نیز خساپا، خودرو، فملی، وسدید و بازرگام بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در مقابل بوعلی، فسبزوار، کی بی سی و نیان بیشترین ورود را ثبت کردند.

روز دوشنبه بیشترین خروج سرمایه به نمادهای نیان، خودرو، خساپا و بپاس تعلق داشت. در سوی دیگر، نمادهای شگویا، کماسه، ثپردیس و حفاری بیشترین ورود را داشتند. در روز سه‌شنبه نیز بیشترین خروج به وبملت، خساپا، آریان، شستا و شپنا اختصاص داشت و ثفارس، اخابر، سنیر، ثغرب و ثاخت بیشترین ورود را داشتند.

در آخرین روز هفته نیز بیشترین خروج متعلق به خساپا، شپنا، وبملت، شستا و آریان بود و در سوی دیگر بالبر، فزر، اخابر، ثاخت و کایزد بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را داشتند.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها