|

بخوانید :

کدخبر: 285395

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

ادامه سقوط شاخص کل بورس / میدکو بیشترین ریزش را ثبت کرد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ با ریزش ۴۶۵۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۱ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۲۳ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد ادامه سقوط شاخص کل بورس / میدکو بیشترین ریزش را ثبت کرد + نقشه بازار

بورس بعد از دوره‌ای تقریبا طولانی که روندی نزولی داشت، به تعادل نسبی رسیده است. قبل از آن اکثر سهامداران بابت ضرر و زیان ادامه دار این بازار شکایت داشتند. برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات اولین روز هفته را با ریزش سنیگینی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش ۲ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی میدکو، شتران، حکشتی، تاپیکو، نوری، وپاسار و فارس با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۲ بهمن ۱۴۰۱

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند کاهش بیشتر شد تا با سقوط  ۲۰۱۸ واحدی به ۵۱۹ هزار و ۹۳۸ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با سقوط بیش از ۴ هزار واحدی به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۶۰,۸۱۳,۳۵۵.۵۸۶ میلیارد ریال، ارزش معاملات  ۸۲,۶۸۴.۵۱۱ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۳.۱۷۷ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل بورس در معاملات امروز فرز، زاگرس، صبا، آریا، مارون، خدیزل و وهور هستند.

نمادهای-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...