|
کدخبر: 283510

عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا

دو محصول از برندهای خودرویی وارداتی در بورس کالا پذیرفته شدند. محصولات برند چینی چانگان توسط خودروسازی سایپا وارد خواهد شد و برند کره ای کیا را شرکت کوشا خودرو عرضه می کند.

اقتصاد عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا

 محصولات دو برند بین المللی خودروساز در بورس کالا پذیرفته شدند. بر اساس اعلام هیات پذیرش بورس کالا قرار است محصولات چانگان و کیا روی تابلوی بورس کالا بروند.

براساس اعلام بورس کالا قرار است ۱۹ هزار دستگاه محصولات چانگان به همراه دو هزار و ۱۴۰ دستگاه محصولات کیا قرار است عرضه شوند.

محصولات برند چینی چانگان توسط خودروسازی سایپا وارد خواهد شد و برند کره ای کیا را شرکت کوشا خودرو عرضه می کند.

بنابراین عرضه چانگان و کیا را می توان افتتاحیه فروش خودروهای وارداتی از مسیر بورس کالا دانست. هفته گذشته دو محموله خودروهای وارداتی در بنادر کشور پهلو گرفتند و به گفته سخنگوی صمت قرار است تا پایان امسال واردات حدود ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو عملیاتی شود.

امید قالیباف برآورد کرده بود در چند وقت آینده ثبت سفارش خودروها به ۴۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

آن طور که شنیده می شوند تا کنون ۶ محصول برند کیا قرار است وارد بازار ایران شوند. اسپورتیج، سراتو، سلتوس، پیکانتو، سونت و پگاس محصولاتی هستند که از این برند کره ای به تدریج روی تابلوی بورس کالا خواهد رفت. البته مشخص نیست که کوشا خودرو برای اولین عرضه کدام محصولات خود را کاندیدا خواهد کرد.

خودروسازی سایپا نیز تا کنون واردات چانگان CS ۳۵ پلاس را قطعی کرده و قرار است مدل دیگری از این برند خودروساز چینی یعنی UNI-T را نیز به بازار خودروی کشور عرضه کند.

ورود خودروهای وارداتی به تالار بورس کالا می تواند رقابت شرکت های خودروساز روی تابلوی بورس کالا را تشدید کند. عرضه محصولات برندهای خودروساز از جاده بورس کالا می تواند منجر به شفافیت قیمت و استفاده از مکانیزم عرضه و تقاضا برای کشف قیمت خودروها شود.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها