|

بخوانید :

کدخبر: 273394

مشمولان وام ۵ میلیون تومانی مشخص شدند

وزیر امور اقتصاد و دارایی از اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ تا ۵ میلیون تومانی به زائران اربعین خبر داد.

اقتصاد مشمولان وام ۵ میلیون تومانی مشخص شدند

سیداحسان خاندوزی با بیان اینکه تا سقف ۵ میلیون تومان تسهیلات برای حضور زمینی زائران اربعین حسینی (ع) از سوی بانک‌های زیرمجموعه این وزارتخانه پیش بینی شده است، اظهار کرد: به منظور پرداخت این وام، پس از هماهنگی هایی که با سازمان برنامه و بودجه، سازمان حج و زیارت، ستاد مرکزی اربعین، پلیس گذرنامه و بانک ها صورت گرفت، زائران سرپرست خانواری که یارانه دریافت می کنند، پس از درخواست این تسهیلات در سامانه حج و زیارت (سماح) در صورتی که از مرزهای زمینی خارج شوند، مبلغ این تسهیلات به صورت خودکار و بدون نیاز به مراجعه به بانک ها به حساب یارانه آنها واریز شده و با اقساط یکساله از یارانه آنها کسر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این تسهیلات به طور ویژه برای آن دسته از هموطنانی پیش بینی شده که به دلیل مشکلات مالی توان حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را نداشتند، گفت: در خصوص زائرانی که سرپرست خانوار نیستند امکان بهره مندی از این تسهیلات با رضایت سرپرست خانوار فراهم خواهد شد.

وزیر اقتصاد میزان این تسهیلات را برای سرپرست خانوار ۳ میلیون تومان، سرپرست خانوار همراه با یک نفر از اعضای خانوار تحت پوشش او ۴ میلیون تومان و سرپرست خانوار و ۲  نفر یا بیشتر از اعضای خانوار تحت پوشش او ‌۵ میلیون تومان اعلام کرد.  

 وی ادامه داد: برای دریافت این تسهیلات مطلقا نیاز به حضور در بانک‌ها نیست و این تسهیلات در صورت ثبت درخواست در سامانه سماح به صورت خودکار به زائران تعلق گرفته و در حساب یارانه آنها واریز می شود.

 

منبع: تسنیم
  • ابراهیم ارسالی در

    آقا چرا اینقدر،دورغ میگید کدام وام اربعین الان ده مهر هیچ خبری نشد فقط ازما پول گرفتن برای ثبت نام هر،نفری ۳۰هزارتومان دادن به کسای دیگه از جیب ما گرفتن

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...