|

بخوانید :

کدخبر: 272818

بازگشایی این واحدهای صنفی آسان نیست

نایب رئیس دوم اتاق اصناف و رئیس اتحادیه دارندگان تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران اظهار داشت: شاید کمتر از ۵۰ درصد واحدهای صنفی در مدار کار آمده ‌اند که آن ها هم با توجه به کاهش بودجه خرید مردم و بالا رفتن هزینه‌ ها، مشکلات برگزاری مجالس را همچنان دارند.

اقتصاد بازگشایی این واحدهای صنفی آسان نیست

خسرو ابراهیمی نیا، نایب رئیس دوم اتاق اصناف و رئیس اتحادیه دارندگان تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران در مورد تاثیرات سوء کرونا بر اعضای صنف تالارهای پذیرایی و تجهیز اظهار داشت: همان طور که میدانید بعد از ۲ سال از کرونا مشکلات بسیاری برای واحدهای کسب و کار بوجود آمده که تالارهای پذیرایی از جمله واحدهای صنفی بودند که بیشترین آسیب را خوردند. این آسیب سبب چند اتفاق شد؛ از جمله این که بسیاری از واحدهای صنفی ما که مستاجر بودند با ریش سفیدی ما، صاحب ملک ها تا چند ماه اجاره نمیگرفتند.

نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران ادامه داد: از سویی آگاهی از این موضوع وجود نداشت که این ویروس منحوس تا این حد باقی میماند و زمانی که مدت آن طولانی شد، صاحبان املاک به ملکشان احتیاج داشتند و مستاجران توانایی پرداخت اجاره را نداشتند و در نتیجه این مشکلات عدیده، بیش از ۶۰-۷۰ درصد از واحدهای صنفی ما از حیز انتفاع افتادند؛ البته ۱۰۰ درصد واحدهای صنفی ما تعطیل بودند که ۱۰-۱۵ درصد مالک بودند و تغییر شغل داده یا بعضا توانایی حفظ کار را داشتند اما عدهای دیگر واحدهای صنفی خود را تغییر کاربری دادند.

رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران در خصوص حل موانع و چالش های پیش روی صنف خود گفت: با وجود زحمت کادر درمانی و بهبود اوضاع که بهتر شدن وضعیت واحدهای صنفی را به دنبال داشت، باید توجه داشت که بازگشایی این واحدهای صنفی آسان نیست؛ زیرا صحبت از یک صنعت و موارد ذیل آن است که این مسائل با جلورفت زمان و تغییرات مد دچار تحول می شود؛ لذا شاید کمتر از ۵۰ درصد واحدهای صنفی در مدار کار آمده اند که آن ها هم با توجه به کاهش بودجه خرید مردم و بالا رفتن هزینه ها، مشکلات برگزاری مجالس نیز را همچنان دارند.

ابراهیمی نیا ادامه داد: از سویی در این یکی دو سال، رویه ای پیش آمده که اقبال همه به سوی مکان های بیرون از شهر نظیر باغات و فضاهای باز رفته است. البته واحدهای صنفی یادشده که فعالیت می کنند نیز شرایط سختی دارند.

وی با اشاره به انتظارات اتحادیه تالارهای مجلس و پذیرایی از شهرداری و شورای شهر گفت: انتظار همکاری و همیاری در این یکی دو سال از آنها داشتیم که متاسفانه آنها نه تنها همکاری نکردند، بلکه برگ های عوارض پسماند و عوارض شغلی را نیز برای واحدهای صنفی ما فرستاد؛ در حالی که سوال این جاست که برای یکواحد صنفی که دو سال تعطیل است، عوارض شغلی چه معنایی دارد؟ این وظیفه شورای شهر و شهرداری است که بداند کرونا مشکلاتی را برای واحدهای صنفی ایجاد کرده است.

نایب رئیس دوم اتاق اصناف تهران تصریح کرد: ما مکاتبات و جلساتی در این خصوص داشتیم ولی متاسفانه شاهد اعلامی نبودیم و این جای گلایه دارد. اراده شورای شهر و شهرداری و شکل دادن جلسه تعاملی راه حل ماجرا است؛ البته می دانیم که سر آنها بسیار شلوغ بوده و جلسات بسیاری دارند اما واقعیت این است که نباید وضعیت این گونه باشد.

 

منبع: اتاق اصناف

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...