|

بخوانید :

کدخبر: 272102

گزارش لحظه ای گسترش نیوز از مجلس:

نماینده مجلس: میزان حقوق بازنشستگان باید افزایش یابد

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، از دولت خواست حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری متناسب با نرخ تورم افزایش یابد و تاکید کرد: در تورم افسارگسیخته کنونی افزایش فقط ۱۰ درصد به حقوق این بازنشستگان و کارمندان هیچ توجیه منطقی ندارد.

اقتصاد نماینده مجلس: میزان حقوق بازنشستگان باید افزایش یابد

علی نیک زادثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۲ شهریور) مجلس شورای اسلامی را راس ساعت ۱۲ و ۲۶ دقیقه به صدا درآورد و گفت: نشست بعدی مجلس روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه رأس ساعت ۷:۴۵ خواهد بود.

حسین حق وردی در صحن علنی مجلس بیان کرد: در همین جا عدم واریز پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی بعد از یکسال از بازنشستگی آنها را یادآور می‌شوم و از دولت می‌خواهم فکر اساسی برای پرداخت مطالبات قانونی این عزیزان داشته باشد. همچنین براساس مصوبه مجلس، دولت باید حق‌الزحمه اضافه کاری معلمان شریف و نجیب را ماهانه بپردازد که متاسفانه از اردیبهشت ماه تاکنون پرداخت نشده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: از اجرای هرچند با تاخیر قانون رتبه‌بندی معلمان سپاسگزارم و از مسئولان مربوطه می‌خواهم طبق مصوبه مجلس، قانون رتبه‌بندی را درست و کامل اجرا کند. جدا کردن بخش عمده‌ای از معلمان با عنوان مهرآفرین و عدم اجرای رتبه‌بندی در مورد آنان خلاف مصوبه مجلس است.

موافقت نمایندگان با طرح اصلاح محرومیت زدایی

نمایندگان در نشست علنی مجلس در جریان رسیدگی به طرح اصلاح جدول ۴-۲۴ محرومیت زدایی (جداول منابع و مصارف تبصره ۱۴) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود، با اصلاح آن با ۱۶۳ رأی موافق، ۳ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

آمادگی مجلس درباره همکاری با دولت در چارچوب قانون

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در نطق پیش از دستور، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که به معنای واقعی کلمه ترجمان اخلاص، مردم داری، پرکاری و اثربخشی بودند و در همین مسیر به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند، گفت: به مناسبت آغاز هفته دولت به اعضای محترم هیات دولت، ریاست محترم جمهور، معاونان ایشان، وزرای محترم و آحاد نیروهای پرتلاش قوه مجریه در سراسر کشور خداقوت می گویم.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم رویکردهای درستی را در حوزه های مختلف در پیش گرفته که امیدآفرین است؛ در سالی که گذشت این دولت بارهای بزرگی را از زمین برداشت و برخی از کارهای بر زمین مانده را به پیش برد.

رئیس قوه مقننه کشورمان، مدیریت مهار فراگیری کرونا که از افتخارات ایران عزیزمان در دنیا است را نتیجه تلاش های دولت سیزدهم دانست و افزود: سفرهای استانی خستگی ناپذیر ریاست محترم جمهور تصویر جدیدی از مردمی بودن دولت را نشان داده و حضور میدانی اعضای کابینه برای مردم امیدبخش بوده است.

بررسی طرح بانکداری اسلامی در صحن علنی مجلس

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۲ شهریورماه) به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ساعت ۸ و ۱۶ دقیقه و با حضور بیش از دو سوم از نمایندگان آغاز شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی دستور کار نشست امروز را به شرح ذیل قرائت کرد؛

-ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون اقتصادی در مورد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران

- گزارش کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مورد طرح دوفوریتی استفساریه مواد ۳، ۴ و ۵ قانون تسهیل صدور مجوز کسب و کار مصوب ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

-گزارش کمیسیون قضایی و حقوق در مورد لایحه معاهده انتقال محکومان میان جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک

-گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد طرح دوفوریتی اصلاح جدول ۴ - ۲۴ محرومیت زدایی جداول منابع و مصارف تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور

-گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی در مورد طرح یک فوریتی انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت ها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...