|

بخوانید :

کدخبر: 250957

رویکرد جدید صندوق توسعه ملی مشخص شد

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه در بزنگاه تغییر رویکرد برای ساختن آینده این بوم پرگهر هستیم، گفت: در سال ۱۴۰۱، رویکرد صندوق توسعه ملی با تبیین مفهوم و کارکرد ثروت برای نسل‌های آینده آغاز خواهد شد.

اقتصاد رویکرد جدید صندوق توسعه ملی مشخص شد

«مهدی غضنفری» در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۱ نوشت: «تجمیع درآمدهای نفتی به منظور تبدیل آنها به ثروت‌های ماندگار، دارائی‌های مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی»؛ این شاید جامع‌ترین تعریفی است که می‌توان از صندوق توسعه ملی ارائه داد؛ تعریفی که عنصر راهبردی و خمیرمایه آن آینده‌نگری است.

وی در این پیام افزوده است: صندوق توسعه ملی با هدفی چنین سترگ، امروز در بزنگاهی تاریخی ایستاده است. بزنگاه تغییر رویکرد برای ساختن آینده این بوم پرگهر؛ تردیدی نیست بستن راه برای ورود منابع صندوق به دریای هزینه‌های جاری و یومیه کشور و هدایت آن به طرح‌های مولد و ماندگار و رشد دارایی‌های صندوق همزمان با رشد اقتصادی کشور، فردای کودکان سرزمین‌مان را می‌سازد، روشن و روشن‌تر و دِین تک تک ما را به فردای ایران ادا می‌کند.

رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی تاکید کرد: تبیین مفهوم و کارکرد صندوق توسعه ملی به عنوان ثروت برای نسل‌های آینده، نخستین گام در این مسیر اندکی صعب اما سودمند و آینده‌ساز است؛ سال ۱۴۰۱ را در صندوق توسعه ملی با چنین رویکردی آغاز می‌کنیم؛ باشد که نقطه عطف و تحولی شگرف در هزینه‌کرد و هدایت منابع ملی کشور برای آبادانی ایران فردا باشد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...