|
کدخبر: 177792

رمز ارزها در خدمت باجگیرها هستند؟

مقامات آمریکایی معتقدند ارزهای دیجیتال فعالیت باج‌افزارها را گسترش داد و بر لزوم اقدام در این مورد تاکید دارند،جو بایدن در این مورد سخنرانی دارد و قیمت بیت کوین تحت تاثیر این اخبار افت کرد.

اقتصاد رمز ارزها در خدمت باجگیرها هستند؟

کمترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲ هزار و ۲۸۰ دلار و بیشترین قیمت آن ۳۶ هزار و ۷۴۴ دلار ثبت شده است.

در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه عصر به وقت ایران بازدهی ۲۴ ساعته و هفتگی بیت کوین نزدیک به منفی ۹ درصد و سرمایه بازار این ارز دیجیتال نزدیک به ۶۲۰ میلیارد دلار بود.

به اعتقاد تحلیل‌گران افت قیمت بیت کوین با برنامه بایدن برای سخنرانی در مورد ارزهای دیجیتال در ارتباط بود. مقامات آمریکایی بر لزوم ارائه یک برنامه عملی در مورد حملات باج‌افزارها (باج‌افزار یا به انگلیسی Ransomware روی سامانه محدودیت ایجاد می‌کنند. ایجادکننده باج‌افزار برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند.) تاکید دارند. از قرار معلوم این موضوع در نشست گروه G۷ در پایان هفته بررسی می‌شود و بایدن در مورد نقش ارزهای دیجیتال در حملات باج‌افزارها صحبت خواهد کرد. تحلیل‌گران افت قیمت بیت کوین را با موضع‌گیری مقامات آمریکایی و انتشار اخبار اشاره شده مرتبط می‌دانند.

البته افت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال به بیت کوین محدود نشد و قیمت دومین ارز دیجیتال محبوب دنیا یعنی اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ درصد و در هفت روز گذشته حدود ۲ درصد افت کرد. اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته بین ۲ هزار و ۴۳۸ دلار و ۲ هزار و ۸۴۵ دلار نوسان داشت و سرمایه بازار این ارز دیجیتال در ساعت ۱۴ و ۵ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۲۹۵ میلیارد دلار بود.

طلای جهانی و اوراق خزانه

قیمت طلا معاملات روز سه‌شنبه را با قیمت ۱۸۹۶ دلار آغاز کرد، طلا در ساعات ابتدایی معاملات قدری رشد کرد، اما در این مقطع نتوانست سطح ۱۹۰۰ دلار را پس بگیرد. قیمت طلا دوباره افت کرد و در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه عصر به وقت ایران روی ۱۸۹۱ دلار قرار داشت.

ناکامی طلا در پس گرفتن مرز ۱۹۰۰ دلار در حالی اتفاق افتاد که تغییرات بازدهی اوراق ده‌ساله خزانه‎‌داری آمریکا منفی بود و بازدهی این اوراق زیر مرز ۱.۶ درصدی نوسان می‌کند، در نقطه مقابل شاخص دلار تغییرات مثبت را به ثبت رساند و بالای ۹۰ نوسان می‌کند. علاوه بر این همبستگی منفی بین بازدهی اوارق خزانه و قیمت طلای جهانی قدری تضعیف شده است.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...