|
کدخبر: 175719

رشد ۱۰۰۰ درصدی یک ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت

طبق گزارشهای موجود در روز ۲۷ می سال جاری ارزش دوبی کوین بعد از اولین عرضه به بازار ۱۰۰۰ درصد رشد کرد و از ۱۷ سنت به ۱.۱۳ دلار رسید.

اقتصاد رشد ۱۰۰۰ درصدی یک ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت

در سالهای اخیر رمز ارزها نقش مهمی در اقتصاد دنیا ایفا می کنند. ارزش بالای این بازارها باعث جذب سرمایه های زیادی شده است ولی عدم امکان نظارت دولت بر این بازارها موجب شد تا نگرانی در مورد نحوه استفاده از این منابع مالی و عدم امکان دریافت مالیات از فعالان این بازارها افزایش پیدا کند.

یکی از کشورهایی که اخیرا وارد بازار رمز ارزها شده است، کشور امارات است که با عرضه دوبی کوین تلاش کرد تا الگویی برای مدیریت قانونمند رمز ارزها در بازار جهانی ارایه دهد.

به دنبال عرضه دوبی کوین به بازار خبرها از رشد بی سابقه ارزش رمز ارز اماراتی حکایت دارد. طبق گزارش منتشر شده توسط بیزینس تودی در روز ۲۷ می سال جاری ارزش هر دوبی کوین در بازار ۱۰۰۰ درصد رشد کرد و از ۱۷ سنت به ۱.۱۳ دلار افزایش پیدا کرد.

این رمز ارز که توسط شرکت فعال در تکنولوژی بلاک چین عربی ایجاد شده بود در روز ۲۷ می برای اولین بار به بازار عرضه شد. این اولین رمز ارز ایجاد شده در یک کشور عربی است و به همین دلیل با استقبال زیادی مواجه شده است و انتظار می رود به زودی امکان خرید و فروش این رمز ارز به صورت آنلاین و افلاین در امارات فراهم شود.

طبق قوانین امارات، گردش رمز ارز دوبی کوین هم توسط مقامات دولتی شهرها و هم توسط دلالان بازار رمز ارزها کنترل می شود و قرار بر این است بازار رمز ارزهای امارات بازاری کاملا مدیریت شده و متعادل باشد و قانون گذاری در این بازار توسط مقامات دولتی دوبی انجام شود.

ایندیا تودی با اشاره به نوساناتی که اخیرا در بازار رمز ارزهای دنیا ایجاد شده است نوشت: «انتظار نمی رود ارزش دوبی کوین در بازار مشابه دیگر رمز ارزها در دنیا با نوسان زیاد همراه باشد زیرا دولت امارات این بازار را تحت نظارت و مدیریت دارد و قصد دارد این رمز ارز را جایگزین پول های کاغذی در کشور بکند.»

دوبی کوین نزدیک ترین رمز ارز به یوان دیجیتال است

اخیرا دولت چین خبر از عرضه یوان دیجیتال به عنوان یک ارز آزمایشی به شهرهای بزرگ این کشور داده است. خبری که نشان از تغییری بزرگ در نظام مالی در این کشور و حتی اقتصاد دنیا دارد.

حال گزارشها از تشابه رمز ارز دوبی کوین به یوان دیجیتال صحبت می کنند. گلف تایمز در این مورد نوشت: «دوبی کوین می تواند به عنوان ارز دیجیتال بانک مرکزی در کشور عمل کند زیرا با پشتوانه بانک مرکزی و دولت امارات کار خواهد کرد. باید در نظر داشت بانک مرکزی هند هم در نظر دارد در ماه های آتی روپیه دیجیتال را وارد بازار کند و از فعالیت نظام مند در این بازار حمایت می کند.»

این رسانه عربی در ادامه نوشت: «عملکرد دوبی کوین در ماه های اولیه عرضه آن به دقت توسط مقامات هندی رصد می شود و اطلاعات جمع آوری شده از این بازار می تواند بستر را برای ایجاد اولین ارز دیجیتال دولتی در هند فراهم کند. هند یکی از کشورهای بزرگ و پر جمعیت در دنیا است و ارزش تولید ناخالص داخلی ان در سالهای قبل با سرعت بالایی رشد کرده است. حضور این کشور در بازار ارز دیجیتال دولتی یا رمز ارزهای دولتی می تواند تغییر بزرگی در این بازار ایجاد کند و گام بلندی در جهت توسعه اقتصاد دیجیتال در این کشور آسیایی خواهد بود.»

تفاوت دوبی کوین با دیگر رمز ارزها چیست

سوال مهم این است که تفاوت دوبی کوین با دیگر رمز ارزهای موجود در بازار چیست؟ بیزینس تودی در پاسخ به این سوال نوشت: «دوبی کوین متفاوت از رمزارزهای کنونی موجود در بازار است. به عنوان مثال تغییر در میزان استخراج رمز ارز تاثیر زیادی در قیمت رمز ارزها دارد ولی در مورد دوبی کوین وضعیت فرق دارد زیرا دولت اعلام کرده است که این بازار را قانونمند اداره می کند و قیمت دوبی کوین تحت نظارت دولت تعیین می شود.»

این رسانه تاکید کرد بازار دوبی کوین را می توان نمادی از وضعیت بازار رمزارزها در سالهای آتی دانست. بازارهایی که قرار است به صورت قانونمند و هدفمند اداره شوند و دولتها نقش مستقیم و تاثیر گذاری در این بازارها خواهند داشت.

رمز ارز کشور هند که مرحله آزمایشی را طی می کند و تا کنون شماری از افراد در این بازار سرمایه گذاری کرده اند. هند به عنوان کشوری که در صدد محدود کردن دسترسی مردم به رمز ارزهای موجود در بازار به دلیل عدم امکان نظارت و کنترل در این بازارها است، در تلاش است تا در فاصله زمانی کوتاهی رمز ارز دولتی را به بازار عرضه کند.

منبع: بازار

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...