|
کدخبر: 175585

افزایش خریدها در بازار سکه / علت چیست؟

حباب قیمت سکه در تعطیلات تخلیه شد و روند سکه به نظر صعودی است. تحلیل گران فنی قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را در بازار سکه مهم می دانند.

اقتصاد افزایش خریدها در بازار سکه / علت چیست؟

افزایش قیمت دلار در معاملات پشت خطی موجب شد که سکه بازان احتیاط را کنار بگذارند. از بعدازظهر دیروز، میزان خریدها در بازار به شکل معناداری رشد پیدا کرد و سکه امامی توانست نوسان بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کند. عده ای از فعالان حتی عنوان کردند که فلز گران بهای داخلی تا نزدیک محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رشد کرد. در صورتی که قیمت دلار در معاملات شبانه ۲۳ هزار و ۷۰۰ تومان در نظر گرفته شود، ارزش ذاتی سکه شب گذشته به حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰هزار تومان رسید که تفاوت چندانی با قیمت معاملاتی بازار پشت خطی نداشت. به عبارت دیگر، در مقاطعی از شب گذشته، ارزش ذاتی و بازاری سکه بر هم منطبق شدند.

به گفته فعالان، هفته گذشته بیشتر سکه بازان رفتار احتیاطی را در پیش گرفته بودند. آن ها تصور می کردند قیمت دلار ممکن است به یکباره در مسیر نزولی قرار بگیرد. به همین دلیل در خریدهای خود محتاط عمل کردند و این مساله موجب شد که حباب سکه در مقاطعی به منفی ۲ درصد برسد. این حباب با رشد یکباره دلار به سرعت از بین رفت. در صورتی که رشد قیمت دلار ادامه پیدا کند، حتی ممکن است که فلز گران بهای د اخلی بار دیگر حباب مثثبت را تجربه کند.

مقاومت بعدی در بازار سکه

سکه امروز مقاومت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را در پیش رو دارد. فلز گران بهای داخلی برای عبور از مقاومت یاد شده، در درجه اول باید خود را بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت کند. حمایت سکه نیز در مقطع کنونی محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی خواهد بود. تحلیل گران فنی به معامله گران پیشنهاد می دهند در صورت موقعیت خرید حد ضرر ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان را در نظر داشته باشند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...