|
کدخبر: 167486

کف حمایتی دلار حفظ شد

قیمت سکه و نرخ دلار در ابتدای روز افزایشی آغاز کرد اما در پایان نیمه اول بازار از روند صعودی آن کاسته شد. روند صعودی متوقف و جهت نرخ نزولی شد با عین حال کف‌های حمایتی در هر بازار حفظ شد.

اقتصاد کف حمایتی دلار حفظ شد

همان طور که انتظار می‌رفت نرخ دلار و سکه تحت تاثیر معاملات پشت خطی افزایشی آغاز کرد اما در ادامه کمی از روند صعودی کاسته شد. در پایان نیمه اول بازار نرخ دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی باقی ماند و نرخ سکه نیز از مرز ۱۰ میلیون تومان فاصله گرفت.

قیمت دلار، نرخ سکه و نرخ درهم معاملات روز چهارشنبه را با افزایش نرخ نسبت به نرخ بسته شده روز گذشته شروع کردند، اما در ادامه به صورت عمده روند نزولی را دنبال کردند و بازدهی منفی نسبت به شروع هفته را به ثبت رساندند.

تغییرات نرخ سکه

سکه طرح جدید روز گذشته کار خود را با نرخ ۱۰ میلیون و ۶۰ هزار تومان به پایان رساند اما امروز نرخ سکه کار خود را نرخ ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان آغاز کرد. در نتیجه نرخ سکه نسبت به نرخ انتهایی روز گذشته ۱۹۰ هزار تومان معادل ۱.۸ درصد افزایش یافت و بخشی از افت قیمتی که سکه در هفته جاری ثبت کرد، پس گرفت. نرخ سکه در ادامه کاهش یافت و در پایان نیمه اول روز روی رقم یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان ایستاد.

نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی در شروع معاملات تغییری نسبت به روز گذشته نداشتند. نیم سکه ۵۹۰ هزار تومان معامله شد. نرخ ربع سکه ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بود و نرخ سکه گرمی در ابتدای معاملات روی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار داشت.

رشد نرخ سکه در شروع معاملات امروز همراه با افزایش نرخ طلا در بازارهای جهانی اتفاق افتاد. نرخ طلا که روز گذشته حوالی ۱۷۷۹ دلار بسته شد، در معاملات روز چهارشنبه تا ۱۷۸۸ دلار بالا رفت، اما دوباره نزولی شد و در حوالی ۱۷۸۰ دلار نوسان می‌کند.

قیمت دلار نزولی در کانال بالا

قیمت دلار بازار آزاد روز گذشته روی ۲۳ هزار و ۷۵۰ تومان بسته شد. دلار در شروع معاملات روز چهارشنبه ۴۰۰ تومان، معادل ۱.۷ درصد افزایش نرخ به ثبت رساند و ۲۴ هزار و ۱۵۰ تومان مبادله شد. دلار نخستین روز هفته را با نرخ ۲۴ هزار و ۹۲۰ شروع کرد و با نرخ ۲۴ هزار و ۷۷۰ به پایان رساند. درنتیجه بازدهی دلار نسبت به ابتدای هفته همچنان منفی است.

دلار در ادامه مبادلات تغییراتی منفی را به ثبت رساند و نیمه اول روز را با نرخ ۲۴ هزار و ۱۲۰ تومان به پایان رساند.

قیمت درهم زیر ۶۵۰۰

نرخ درهم نیز در شروع مبادلات چهارشنبه نسبت به نرخ انتهایی دیروز ۶۰ تومان افزایش یافت و روی رقم ۶ هزار و ۶۸۰ تومان قرار گرفت. نرخ ابتدایی درهم در روز شنبه ۶ هزار و ۸۶۰ و نرخ آن در انتهای معاملات روز شنبه ۶ هزار و ۸۳۰ تومان بود. در نتیجه بازدهی درهم نسبت به شروع معاملات این هفته منفی ۱۸۰ تومان معادل منفی ۲.۶ درصد بود.

قیمت درهم در ادامه معاملات تغییراتی منفی را به ثبت رساند و نیمه اول روز را با نرخ ۶ هزار و ۶۴۵ تومان به پایان رساند.

قیمت خرید در صرافی ملی

روز گذشته نرخ خرید در صرافی ملی وارد کانال ۲۲ هزار تومان شد. از نگاه ناظران نرخ خرید در صرافی ملی به منزله کف بازار ارز است. زیرا بازار ساز اعلام می‌کند حاضر است با این نرخ ارز در دست مردم را خریداری کند. در شروع معاملات جاری هنوز نرخ خرید دلار در صرافی ملی در محدوده ۲۲ هزار ۹۰۷ تومان بود. با این حساب می‌توان گفت بازارساز فعلا در بازار ارز نیم نگاهی به کاهش نرخ دلار تا مرز ۲۳ هزار تومان دارد.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...