|
کدخبر: 161438

بازنشستگان منتظر واریزی‌های بیشتر باشند

رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب متناسب‌سازی حقوق به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته پرداخت شده است.

اقتصاد بازنشستگان منتظر واریزی‌های بیشتر باشند

علی اصغر بیات افزود: در صورتی که فردی این مبلغ را دریافت نکرده است با شماره ۱۴۲۰ تماس بگیرد.

علی‌-اصغر-بیات(کانون-بازنشستگی)

وی با بیان اینکه مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان ۹۹/۵/۱ انجام شده است، تصریح کرد: تا کنون دو مرحله متناسب‌سازی به مشاغل سخت و زیان آور تعلق گرفته است و برای سایرین یک مرحله واریز شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی تاکید کرد: هر عددی که تحت عنوان متناسب‌سازی به حقوق بازنشستگان اضافه شده است، اعمال ماده ۹۶ و افزایش ماده ۱۱۱ به این عدد تعلق می‌گیرد.

وی در خصوص بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور گفت: هر عددی که به این گروه تعلق می‌گرفت به همراه معوقه آن در حقوق اسفند پرداخت شده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی ادامه داد: این یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب پرداخت شده است و با برآوردی که با سایر صندوق‌ها داشتیم، این عدد بیشتر می‌شود.

بیات با اشاره به اینکه متناسب‌سازی به بدهی دولت گره خورده است، یادآور شد: دولت ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهکار است و بر اساس برنامه ششم توسعه موظف است سالی ۱۰ درصد از بدهی خود را پرداخت کند و تا پایان برنامه ششم یعنی پایان سال ۱۴۰۰، این بدهی را به صفر برساند.

وی همچنین گفت: در بودجه امسال اتفاق خوبی افتاد، و آن این بود که ۹۰ هزار میلیارد تومان برای رد دیون سازمان تأمین اجتماعی تعلق گرفت.

بازنشستگان تامین اجتماعی جزو حداقل بگیران هستند

بیات با اشاره به برگزاری دو نشست طی روزهای آینده، تصریح کرد: یکی از این نشست‌ها مربوط به ماده ۹۶ است که طبق آن سازمان تأمین اجتماعی موظف است بر اساس نرخ تورم برای افزایش حقوق بازنشستگان پیشنهادی به دولت بدهد و موضوع نشست دیگر بررسی متناسب‌سازی مرحله دوم است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی جزو حداقل بگیران هستند، تاکید کرد: ما باید متناسب‌سازی را جزو احکام دائمی کنیم و دغدغه بودجه‌ای که به ما تعلق می‌گیرد نداشته باشیم و به صورت مستمر همه ساله این موضوع لحاظ شود.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: انتظار نداریم وقتی دولت برای بازنشستگان خود افزایش حقوق در نظر می‌گیرد، بازنشستگان تأمین اجتماعی را نادیده بگیرد.

وی از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی برای بازنشستگان گفت: امسال وام بازنشستگان تأمین اجتماعی را ۱۰ برابر اضافه کردیم و در بحث بیمارستان‌های دولتی خدمات بدون فرانشیز برای بازنشستگان در نظر گرفتیم.

منبع: مهر
 • حسنوند ارسالی در

  باتشکرازآقای نوبخت خواهشمندیم دستورفرمای ید همسان سازی درتامین اجتماعی مانند کشو ری اقدام کنندلذاحقوق حداقل وحداکثری بین مشاغل مختلف بازنشستگان باهم توازن داشته باشد نه مانند جدول قبل ممنون اززحمات جن ابعالی

 • مهدی ارسالی در

  کاش مابازنشسته های تامین اجتماعی این کان ون رانداشتیم تاتکلیفمان روشن می شد

 • Adeli ارسالی در

  سلام با سپاس از دست اندرکاران کانون های بازنشستگان وخانه کارگر دائما وپی درپی ومکررا در ایجاد همسان سازی شبانه وروز زحمات فراوانی را متقبل نموده وتوانستند حداقل قسمتی از همسان سازی را به سرانجام برسانند مهم ترین بخش کار اثبات موادقانونی وقبولاندن آن به دولتمردان بوده امید است بتوانند این عمل را طبق قانون تثبیت بکنند واین قسر زحمت کش ومطلوم جامعه به حف وحقوق. اقعی خود دست پیدا کنند

 • ناشناس ارسالی در

  متناسب را میرسد میکنید تو جیب حداکثر بگی ر این شکاف بیشتر و بیشتر و برای همین مست مری کمیته امداد به ی خانواده ۵ نفری بیشت ر از مستمری ی بازنشسته با ۶ سر عائله شده

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...