|
کدخبر: 161393

پرونده بیمه بیکاری کرونا بسته شد

وزیرکار از واریز کمک هزینه بیمه بیکاری به حساب ۵ هزار نفر که موفق به دریافت این کمک هزینه نشده بودند، خبر داد.

بحث بیمه بیکاری موضوعی است که پس از شیوع ویروس کرونا از سوی دولت به‌عنوان حمایت از نیروی کار بیکارشده در دستور کار قرار گرفت. بیمه بیکاری کرونا نیز یکی از راهکارهای دولت برای حمایت از معیشت مردم در دوره شیوع این بیماری بود، برای همین منظور سامانه‌ای به‌آدرس bimebikari.mcls.gov.ir راه‌اندازی شد تا افراد درخواست خود را در آن ثبت کنند، بعد از این سامانه بود که دوباره سامانه‌ای دیگر با عنوان سامانه prkar.mcls.gov.ir به بیمه‌شدگان معرفی شد که باز هم زیرساخت‌های آن مشکل داشت.

اما بودند افرادی که نسبت به عدم واریز بیمه بیکاری کرونا طی ماه‌های اخیر انتقاد داشتند.

محمد شریعتمداری؛ وزیرکار از واریز کمک هزینه بیمه بیکاری به حساب ۵ هزار نفر که موفق به دریافت این کمک هزینه نشده بودند، خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۵ هزار نفر از افرادی که مشمول دریافت کمک هزینه بیمه بیکاری دوران کرونا بودند به دلیل مشکلاتی که در شماره حساب شبا و یا تکمیل نبودن مدارک تا ماه گذشته موفق به دریافت این کمک هزینه نشده بودند.

وی افزود: نام این افراد در اختیار خزانه‌داری کل کشور قرار گرفته است و تا این لحظه یا این کمک هزینه به شکل کامل به حساب آنها واریز شده است و یا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به حساب این افراد واریز می‌شود. مطمئناً با شروع سال ۱۴۰۰ هیچ بدهی و یا عقب‌ماندگی در کمک هزینه بیمه بیکاری دوران کرونا باقی نمی‌ماند.

 وی ادامه داد: از ماه خرداد هم قانون بیمه بیکاری به صورت کامل اجرا شد و در آن زمینه هم معوقاتی وجود ندارد.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...