|
کدخبر: 161063

صید میگوی دریایی افزایش یافت

صید میگوی دریایی در امسال ۴۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

اقتصاد صید میگوی دریایی افزایش یافت

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران ضمن اعلام این مطلب افزود: تاکنون ۶۶۵۷ تن میگوی دریایی در آب‌های جنوب کشور صید شده و شرایط صید برای ساحل نشینان و صیادان بومی خوب بوده است.

مختار آخوندی پیش‌بینی کرد که امسال تا پایان فصل صید، ۱۲ هزار تن میگوی دریایی صید شود.

وی اظهارکرد: این میزان صید نسبت به میانگین ۵ ساله گذشته ۲۱ درصد و نسبت به میانگین ۱۰ ساله قبل ۳۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

آخوندی، مجموع صید میگوی دریایی در آب‌های جنوب کشور در سال ۹۸ را حدود ۹۵۰۰ تن عنوان کرد.

وی گفت: از مجموع صید میگوی دریایی امسال نزدیک به ۳۰ درصد آن گونه ببری، ۱۵ درصد گونه موزی، ۴۸ درصد گونه سفید و ۷ درصد گونه خنجری بوده است.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران با بیان این که گونه‌های ببری و موزی ارزش اقتصادی بالاتری دارند، اذعان داشت: معمولا گونه‌های سفید و خنجری به مصرف تازه خوری می‌رسد و گونه ببری فرآوری و بسته‌بندی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد که عمده صید میگو در استان هرمزگان گونه موزی، استان بوشهر گونه ببری و در استان خوزستان گونه سفید است.

آخوندی، سهم صید میگوی امسال را در استان بوشهر ۳۰ درصد، استان خوزستان ۴۸ درصد و در استان هرمزگان ۲۲ درصد عنوان کرد.

وی درباره نرخ میگوی دریایی نیز گفت: نرخ عمده فروشی هر کیلوگرم گونه ببری روی اسکله در فصل صید ۹۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، گونه موزی ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان و گونه سفید ۲۵ تا ۴۵ هزار تومان است.

مدیرکل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران در مورد صید شاه میگو اظهارکرد: شاه میگو یا لابستر در آب‌های استان سیستان و بلوچستان صید می‌شود و امسال صید این گونه کم بوده، زیرا صید آن را به دلیل بازسازی ذخایر، ممنوع کرده ایم، اما با این حال به صورت غیر قانونی صید می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...