|
کدخبر: 157287

به پیشواز دلار ۲۰ هزار تومانی!

یک تحلیلگر بازار سرمایه ضمن تحلیل وضعیت بازارهای موازی بازار سرمایه، اظهار کرد: بازار مسکن در تهران با دلار ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومانی قیمت میشود و قیمت دلار نیز بالای ۲۵ هزار تومان است. فقط دلار در بازار سرمایه زیر ۲۰ هزار تومان قیمت دارد!

روزبه شریعتی با اشاره به تغییر دامنه نوسان به منفی دو درصد و مثبت ۶ درصد اظهار کرد: این تصمیم موافقان و مخالفان خود را دارد. موافقین منطقی به ماجرا نگاه میکنند و نظرشان این است زمانی که دولت مردم را بدون زیرساخت فرهنگی و اموزشی به سرمایه گذاری در بازار سرمایه دعوت کرد، باعث شد جمعیت فعالین بازار سرمایه زیاد شود و از ۲۰۰ هزار نفر به چهار میلیون نفر(بدون در نظر گرفتن مشمولان سهام عدالت) برسد و باید بپذیریم که درحال حاضر جمعیت زیادی از سهام داران را افرادی تشکیل میدهند که آشنایی آن ها با این بازار عمیق نیست، بنابراین اگر دامنه نوسان منفی پنج درصد باقی میماند، بازار روزی پنج درصد پایین می آمد. فارغ از اینکه سهم ها ارزنده باشند یا خیر. بنابراین هرچند نقدشوندگی بازار فدای این شده است که قیمت سهم ها کاهش نیابد، درکل تصمیم خوبی است.

وی ادامه داد: این درحالی است که برخی دیگر بر این باورند که هر ساز و کاری که مخالف کارایی عملیاتی بازار باشد به بازار آسیب میزند. این افراد نیز طبق منطق مالی و اقتصاد درست میگویند زیرا بازار نقدشونده نیست اما ابهاماتی که روی بازار سایه انداخته بسیار تاثیرگذارتر است.

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه با اشاره به وضعیت بازارهای موازی اظهار کرد: طبق گزارش بانک مرکزی، بازار مسکن در بهمن ماه چهار درصد قیمت ملک رشد کرده است و حجم معاملات نیز هرچند نسبت به سال گذشته بسیار کاهش داشته اما نسبت به ماه قبل صعودی بوده و میانگین هر متر مربع مسکن در تهران به ۲۸.۴ رسیده است. تقریبا از آنجایی که میانگی قیمت مسکن در تهران هزار دلار است یعنی مسکن با دلار ۲۸ هزار و ۴۰۰ تومانی قیمت میگیرد.

شریعتی ادامه داد: دلار هم بالای ۲۵ هزار تومان معامله میشود. فقط در بازار بورس است که اهالی بازار سرمایه به پیشواز توافق، سرمایه گذار خارجی، گشایش اقتصادی و دلار زیر ۲۰ هزار تومان رفته اند.

وی با بیان اینکه فروش اوراق دولت بسیار چشم گیر شده است، گفت: درمورد میزان اوراق اعداد متفاوتی اعلام میشود. تقریبا در ماه گذشته دولت به طور میانگین روزانه ۵ تا ۶ هزار میلیارد تومان اوراق فروخته و گفته میشود دولت تا کنون بیش از صد هزار میلیارد تومان اوراق فروخته است و تا اخر سال هم باید نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد تومان بفروشد. بازار اوراق یک بازار موازی بازار سهام است و هرچه پول ریسک گریز از سهام فرار کند به صندوق ق درآمد ثابت میرود و صندق درآمد ثابت هم باید با این پول اوراق دولتی بخرند. شاید اتمام این داستان و کاهش ابهام بتواند شرایط بورس را بهتر کند.

منبع: ایسنا
 • ر ارسالی در

  واقعا شرم اوره. دلار سه چهار تومنی رو کم کم اوردن بالا تا سی تومان حالا هزار تومان هم بیاد پایین میگن دلار ارزون شد! کیا رو میخوان فریب بدن مردم چشم و گوششون باز شده دیگه کور و کر نیستن. میگید نه یه چند تا مصاحبه ونظرخواهی کنید حساب کار دستتون بیاد. فقط خدا بداد مردم بیچاره برسه.

  • ناشناس ارسالی در

   هشدار به حقوقی بی شرافت خگستر و خودرو !< br /> من 70% ملکی که فروخته بودم در سهام شما با نیرنگ و حقه بازی از دست دادم . ت ا خرداد دست از این بازی کثیف برداشتید و سهام به روال عادی برگشت که هیچ .
   د ر غیر اینصورت هر جایی باشید و هر کسی با شید پیدایتان می کنم و تاوان سختی خواهید داد .
   اگر چند تا از حقوقی کثیف بد رک بروند همه چی درست خواهد شد . می خواهی د جدی بگیرید می خواهید به خیانت کثیف خود تان و بدبخت کردن سهامدار ادامه بدهید.

 • ناشناس ارسالی در

  شتر در خواب بیند پنبه دانه

 • ناشناس ارسالی در

  ازریال چه خبرمگردلارپول دشمن درجه ۱ کشور مانیست چرابرایش تبلیغ میکنیدچراسرمایه ها ی سرگردان راواردبازارتولیدنمیکنید

 • ناشناس ارسالی در

  چرا اینقدر دروغ می گید جناب ؟؟؟ کدام آشن ائی ؟؟؟؟ یک نماد در یک روز مثبت در یک رو ز منفی دو روز در میان مثبت و منفی و .... . یک هفته صف خرید و یک هفته صف فروش و . ... . اینها رو نمی گن عدم آموزش و بلد نب ودن مردم و ... . به این می گن کلاه بردار ی کلان از مردم . دزدی از مردم . همونطور که دلار رو بالا بردن و مردم و سرکیسه کرد ن ، بازار سرمایه همه ، همه نظام با هم مر دم رو آوردن و کلاهشونو برداشتند . پس این قدر از عدم تسلط مردم بر بازار حرف نزنید که واقعا به شعور مردم توهین می شه

 • خانم ر. ارسالی در

  ما کشورمون ورهبرمون رو دوست داریم بخدا ب د مملکتمون نمیخوایم که با هر حرف وحرکتی غریبه ها خوش حالی کنند. اما بخدا به جوون ها رحم کنید چرا همه چی باید دست دلال و م افیا باشه چرا اینقدر عدم مدیریت در تمام کارها باشه!احتمالا خودشون میدونن دارن چی کار میکنن و کمر به نابودی کشور و نظام و از همه مهم تر ما مردم وجوونهای بیچاره بس تند و خودشونم با سرمایه هاشون اونور خوش باشن. عمر جاوید که ندارید یه روزی حساب ک ار دستتون میاد تاوانش میدید! هر آه یه خا نواده بی بضاعت یه جوان بیکار ان شاله دام نتون میگیره

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...