|
کدخبر: 156396

حراج طلا در شب عید

نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران می‌گوید: قدرت خرید مردم بسیار کم شده و کمتر طلا می‌خرند، اما چون در روزهای پایان سال بسیاری از طلافروشان بدهکارند و تعهدات مالی دارند، طلا را حراج کرده‌اند و سود کمتری از خریدار می‌گیرند.

اقتصاد حراج طلا در شب عید

محمد کشتی‌آرای می‌گوید: قدرت خرید مردم کم شده است. از این‌رو فروشندگان طلا در ویترین‌شان طلاهای نو و کم اجرت را با سود کمتری می‌فروشند. به گفته او حراج طلا در شب عید به دلیل تعهدات مالی و بدهی‌های طلافروشان است. آنها باید در پایان سال تعهدات مالی خود را پرداخت کنند.

از طرف دیگر گفته می‌شود که برخی فروشندگان طلای نو را به جای طلای کهنه یا دست دوم می‌فروشند.

در هفته نخست اسفند ماه دامنه نوسان قیمت طلا و سکه چندان آزاردهنده نبود. قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افت ارزش دلار و اظهارات رییس بانک مرکزی آمریکا افزایش یافت و نزدیک به بالاترین حد خود (یک هزار و ۸۰۱ دلار) در یک هفته اخیر ایستاد.

آیا انس جهانی در دامنه یک هزار و ۸۰۰ دلار می‌ایستد؟ نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران پاسخ داد: با توجه به ثبات تصمیمات سیاسی در آمریکا قیمت انس جهانی در حال کاهش است، این در حالی که قیمت ارز در بازارهای داخلی نوسان داشته است و احتمال دارد قیمت طلا در هفته دوم اسفند ماه افزایش یابد.

منبع: تجارت نیوز
  • ناشناس ارسالی در

    مردم بدانند آنهایی که هدف جیب مردم را گر فته اند الان دنبال بی ارزش کردن طلا و خو درو و دلار مردم هستند چون آقایان از تما م تراکنشهای مالی،با خبرند و می دانند پول مردم کجاست و میخواهند با جو درست کردن ب ر این موج سوار شوند و ماهی خود را از آب گل آلود بگیرند هیچ چیز با ارزش را نفروشی د هر می توانید فقط بخرید.

  • ناشناس ارسالی در

    سودی که درزمان تحریم طلاوسکه فروش وصراف وبنگاههای املاک ومسکن به جیب زدندچندبراب ربود

  • ناشناس ارسالی در

    همتی خودش شخصا کاسب تحریمه و نمیگذاره دل ار و طلا سقوط کنه.فقط عاشق گرونیه

ارسال نظر