|
کدخبر: 155756

افت قیمت دلار متوقف شد؟

روند نزولی دلار در معاملات پشت خطی قطع شد و این ارز در محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی مورد حمایت قرار گرفت. پس از این حمایت، اسکناس آمریکایی دیشب تا محدوده ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومانی بالا آمد.

اقتصاد افت قیمت دلار متوقف شد؟

صحبت های تحلیل گران و بازیگران بازار نشان می داد که معامله گران از اختلافات داخلی بین مجلس و دولت نگران شده اند. دولت روز یک شنبه با آژانس بین المللی اتمی به توافقاتی دست پیدا کرد ولی نمایندگان اعتقاد دارند که این توافق متضاد با طرح تصویب شده توسط مجلس است. کار تا جایی بالا کشید که دولت در بیانیه ای اعلام کرد، اگر مجلس قصد دارد توافق را غیرفعال کند باید مسئولیت عواقب آن را نزد مردم بپذیرد؛ به باور تحلیل گران، این اختلاف نظرها، باعث شد که معامله گران تصور کنند، هنوز در داخل کشور اجماعی برای نوع برخورد در مورد مسائل هسته ای به دست نیامده است، در نتیجه خبری از توافق زودرس هم نیست. صحبت های برخی مقام های سیاسی نیز این دیدگاه را تقویت کرد.

به طور خلاصه می توان گفت بازار در شرایطی قرار دارد که با موج اخبار جا به جا می شود؛ تاثیرگذاری اخبار به اندازه ای شده است که دورنمای برقراری ثبات در بازار برای برخی از معامله گران دشوار به نظر می رسد. در وضعیت فعلی، نوسان گیران بیشتر از قبل به نقاط تکنیکالی دقت می کنند. تحلیل گران تکنیکال باور دارند، در صورتی که امروز اسکناس آمریکایی به بالای مرز ۲۵ هزار تومانی بازگردد خریداران فعال خواهند شد. برای افزایش فروش ها، اعتقاد بازیگران فنی این است که محدوده حمایتی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی باید از دست برود.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...