|
کدخبر: 153358

زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور

صورت مالی ۹ ماهه ابتدایی امسال بانک تجارت حاکی از آن است که اگرچه این بانک موفق شده بخشی از زیان انباشته بزرگ خود را جبران کند اما هنوز هم به اندازه بودجه شش ماه وزارت اقتصاد کشور یا عددی بیشتر از بودجه ماهانه یارانه کشور زیان انباشته دارد.

اقتصاد زیان بانک تجارت بزرگتر از بودجه یارانه ماهانه کشور

خرداد ماه سال جاری بانک تجارت در یک گزارش تفسیری از کاهش دو درصدی زیان انباشته خود در سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که این بانک برای تداوم کاهش زیان انباشته خود برنامه دارد.

حالا که صورت مالی بانک تجارت تا ۳۰ آذر ماه امسال در دسترس است، بد نیست ببینیم این بانک چقدر در تحقق بخشیدن به این هدف خود موفق عمل کرده است؟

زیانی معادل یک ماه یارانه نقدی!

بررسی صورت‌ مالی منتشر شده ۱۲ ماهه منتهی به پایان آذر ۹۹ بانک تجارت نشان می‌دهد ابتدای دوره این بانک ۱۰ هزار و ۷۱۷ میلیارد تومان زیان انباشته داشته است.

در طول دوره با این که موفق شده شش هزار و ۲۲۱ میلیارد تومان از این زیان را جبران کند اما پایان دوره همچنان چهارهزار و ۴۹۵ میلیارد تومان زیان انباشته برای او باقی مانده است.

برای درک بهتر رقم حدودا چهارهزار و ۵۰۰ میلیاردی زیان انباشته بانک تجارت تا پایان پاییز امسال، خوب است بدانید رقم کل یارانه نقدی ۴۵ هزارتومانی ایرانیان( ۷۸ میلیون نفر) برای یک ماه تقریبا سه هزار و ۶۰۰ میلیاردتومان است.

به عبارت دیگر زیان انباشته این بانک از رقم کل یارانه نقدی یک ماه ایرانیان بیشتر و  چیزی تقریبا معادل شش ماه بودجه وزارت اقتصاد در سال جاری است.

دارایی و بدهی‌ها

همچنین براساس ترازنامه این بانک در همین دوره، جمع دارایی‌های بانک تجارت در پایان آذر ماه امسال به ۳۳۲ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان رسیده، این درحالی است که پایان اسفند ۹۸ مجموع دارایی‌های آن ۲۴۸ هزار و ۲۱۳ میلیارد تومان بوده است.

بنابراین مجموع دارایی‌های این بانک ۳۴ درصد افزایش داشته، البته در مقابل جمع بدهی‌های آن هم ۳۳ درصد رشد کرده است.

بر اساس صورت مالی پایان آذر ماه امسال میزان بدهی این بانک در پایان دوره به ۳۱۲ هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان رسیده در حالی که پایان سال گذشته ۲۳۴ هزار و ۳۶۶ میلیارد تومان بوده است.

 

منبع: تجارت نیوز
 • رضا ارسالی در

  ما یه فامیل داریم چند سال پیش همین بانک استخدام شد و گشنه بود بعد از دو سال صاحب همه چیز شد و اگر کسی او را نمیشناخت فکر میکرد تاجر زاده هست .البته همه بانکها اینجوریه . پس میخواستی ورشکست نشن

 • ناشناس ارسالی در

  لطفا دلایل این زیان را هم شفاف سازی کنید ( وامهای میلیاردی و اجباری به خودرو ساز ها ، صدا و سیما، مجلس ، شرکت نفت و ...‌ ) که نود درصد آنها سالهاست که معوق شده و کسی جوابگو نیست و مدیران بانک از ترس د ولت صدایشان در نمی آید!!!!

 • ناشناس ارسالی در

  سال۸۸ بانک تجارت خصوصی شده وسهامشو به کارمنداش دادند الان از اون سال تاحالا لاک پشتی حرکت میکنه قیمتش بین ۲۰۰تا۳۰۰ تومن همین ولی همین سهامو بانک دی هم داره تا۷هزار تومن هم رسیده بوددرحالی که بانک وی نوه ونتیجه بانک تجارته ولی سهامش با این همه اختلاف

 • ساسانم ارسالی در

  لطفا گزارشی درموردالباقی اقساط خرید سربا زی ۱۴۰۰ تهیه کنید از شهریور ۹۹ گفتن تاآخ ر۱۴۰۰مهلت داریم الان پیامک اومده اون لغو شده تا آخر ۹۹ مهلت داریم وگرنه پولهایی که ریختیم ضبط میشه وباید بریم سربازی.الا ن یکسال دنیا درگیر بیماریه وبزرگترین کمپ انی های دنیا برشکست شدن ما با حقوق۲.۸۰۰و زارت کار وگرونی کمرشکن و خرج زن وبچه شیر خوار و اجاره خونه چجوری تویه ماه تسویه ک نیم بخدااگر داشتیم تسویه میکردیم یه سرما خوردگی بچه ۱میلیون تموم میشه الباقی هزین ه ها به کنار خواهشا درکمون کنید ودردی به دردهامون اضافه نکنید.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...