|
کدخبر: 150496

خودروها و خانه های لاکچری مشمول پرداخت مالیات می شوند

ریس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در لایحه بودجه سال آینده مالیات بر ماشین‌ها و خانه‌های لوکس پیش‌بینی شده است.

اقتصاد خودروها و خانه های لاکچری مشمول پرداخت مالیات می شوند

امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در حاشیه معارفه رئیس سازمان بورس اعلام کرد: در لایحه بودجه سال آینده دولت ۲۲۵ هزار میلیارد تومان به عنوان درآمد مالیاتی پیشنهاد کرده بود که البته در مجلس این رقم به ۲۶۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که این افزایش از محل افزایش نرخ‌ها نیست بنابراین فشاری به مؤدیان مالیاتی موجود نخواهد بود بلکه از محل کارآیی و بهره‌وری محقق خواهد شد همچنین از محل مالیات بر خودروی لوکس و مناظر لوکس که بیش از یک میلیارد تومان ارزش داشته باشد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: پایه‌های جدید مالیاتی در مجلس با نرخ‌های جدید پیش‌بینی شده است. مثل مالیات بر خانه و ماشین لوکس و همچنین حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد و پیش‌بینی ۲ طبقه مالیاتی در مالیات بر حقوق و دستمزد که اگر از ۳۰ میلیون تومان مجموع دریافتی فرد بیشتر شود با نرخ‌های ۳۰ و ۳۵ درصد باید مالیات بپردازند.

پارسا همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا قانون مالیات بر ارزش افزوده تبدیل به قانون دائمی می‌شود، گفت: فعلاً‌ از دی‌ماه امسال به مدت یک سال تمدید شده است و مجلس تلاش می‌کند ایرادهای شورای نگهبان را رفع کند.

وی در مورد مالیات بر عایدی سرمایه گفت: طرحی در مجلس بررسی می‌شود و در دولت در قالب اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم ارائه شده که مالیات بر عایدی سرمایه یا همان CGT است که البته این طرح به بودجه دولت فعلی نمی‌رسد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین در مورد اینکه عده‌ای می‌گویند دولت از بازار سرمایه مالیات کسب کرد و سپس آن را رها کرد، گفت: هیچ دولتی به بازار سرمایه چنین نگاهی ندارد و این از یک تحلیل سطحی ناشی می‌شود و همه دولت‌ها دنبال ثبات و رشد بازار و سرمایه هستند. درآمد دولت از نقل و انتقال سهام امسال ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است که نسبت به مشابه سال قبل بیش از ۲ برابر افزایش یافته است.

پارسا با بیان اینکه با ورود شرکت‌ها به بورس شفافیت ایجاد شده و مالیات واقعی از آنها گرفته می‌شود، گفت: با شفاف شدن اطلاعات میزان مالیات واقعی می‌شود.

وی همچنین در مورد مالیات فعالیت اقتصادی نهادی انقلابی گفت: بخشی از فعالیت اقتصادی نهادهای انقلابی که مشمول مالیات است به شایستگی پرداخت می‌شود و جزو مؤدیان خوش‌حساب و خو‌ش‌تمکین به قانون هستند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی، بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان و قرارگاه سازندگی خاتم آن بخشی که فعالیت اقتصادی است مالیات می‌دهند و آن بخشی که کارهای حاکمیتی است مانند سایر بخش‌های حاکمیتی معاف از مالیات است. 

 

منبع: اقتصاد نیوز
 • ناشناس ارسالی در

  هر وقت توجامعه روی اقشار ضعیف فشار میاد چه عوامل داخلی وخارجی داستان گرفتن مالیات وفرار مالیاتی آنها تو اخبار بلوند میشه پس کی می‌خواهیم بیفتیم تو آسفالته من که چشم آب نمیخوره لا مصب پول زیاد آدم رو وسوسه میکنه تاریخ رو نگاه کنیم بد نیست

 • ناشناس ارسالی در

  بنابود مسئولین ما همانند پیامبر اسلام ص حضرت علی ع زندگی کنند همه ماشالله ویلاها ی مدرن خودروهای مدرن برجسازی خودشان وپسر انشان هزاران مفسده فکرمیکنم ویلا رابرای خواندن دعای کمیل باندبه ساخته باشند همها ش برای مفسده است کجایی امام خمینی چه میک نند مسیولان

 • ناشناس ارسالی در

  ببینیم وتعریف کنیم که آپارتمانهای تهران که احتکارشده اندفایل میشوندبرای فروش چون مالیات سنگین است یاخودروهای لوکس همچنین

 • ناشناس ارسالی در

  نیازی به هیاهو نیست قانون برای همه یکسان است.
  اگر سازمان مالیاتی کشور کار خود را درست انجام دهد .

ارسال نظر