|
کدخبر: 143713

گامی مهم برای مردمی شدن اقتصاد

سلیمی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: با اتمام ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح اقدام خوبی در مسیر مردمی شدن اقتصاد برداشته شده است.

اقتصاد گامی مهم برای مردمی شدن اقتصاد

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اتمام ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح، گفت: اقدام خوبی در مسیر مردمی شدن اقتصاد برداشته شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران به عنوان هفدهمین اقتصاد جهان نیازمند چنین اقداماتی از سوی شبکه بانکی است، افزود: خوشبختانه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح کار بزرگی بود که بعد از ۲.۵ سال انجام شد، از اینرو آینده خوبی پیش روی شبکه بانکی وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه ادغام شبکه بانکی حرکت به سمت اقتصاد بهتر را تسهیل خواهد کرد، گفت: این اقدام را به فال نیک می‌گیریم، از اینرو امیدواریم این اقدام مقدمه‌ای برای دور شدن شبکه بانکی از بنگاه داری نیز باشد.

سلیمی با بیان اینکه ادغام بانک‌ها مقدمه‌ای برای بهبود وضعیت شبکه بانکی در سایه تشدید نظارت‌های بانک مرکزی باید باشد، افزود: انتظار ما این است شبکه بانکی در گام بعدی تامین منابع برای حوزه‌های مولد را در دستور کار قرار دهد.

این عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه ادغام بانک‌ها‌ها از سوی بانک مرکزی پروژه بزرگی بوده و می‌تواند در بُعد نرم افزاری به اصلاح نظام بانکی نیز کمک کند، تصریح کرد: انتظار داریم بانک مرکزی در موضوع بانکداری بدون ربا نیز با فوریت ورود داشته و به این ترتیب اصلاح نظام بانکی را ممکن کند.

منبع: بازار

ارسال نظر