|
کدخبر: 128914

دلار ۳۰ هزار تومانی با قیمت گوشی چه کرد؟

رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم‌کارت و لوازم جانبی گفت: عمده فروش با توجه به تثبیت نرخ روز ارز که بعد از ظهر است و معمولا نسبت به روز قبل گران‌تر می‌شود، قیمت گوشی را تعیین و در اختیار فروشنده خرد قرار می‌دهد.

اقتصاد دلار ۳۰ هزار تومانی با قیمت گوشی چه کرد؟

افشار فروتن لاریجانی، درباره افزایش قیمت موبایل در پی افزایش نرخ دلار اظهارکرد: با توجه به نوسان نرخ ارز شاهد تغییر قیمت تمامی کالاها از جمله تلفن همراه هستیم.

وی افزود: البته مغازه‌دار و خرده فروش بیشتر بدنبال این است که چرخه خرید و فروش ایجاد شود. اما برخی عمده فروش‌ها با توجه به اینکه فرآیند واردات زمان‌بر است، نسبت به عرضه خوددداری می‌کنند، مثلا عمده فروشی با ارز ۲۰ هزار تومان گوشی را وارد کرده بسته به نرخ روز دلار قیمت گوشی را تعیین و در اختیار مغازه‌دار قرار می‌دهد و همین موضوع باعث گرانی هر روزه گوشی شده است.

 رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم‌کارت و لوازم جانبی با بیان اینکه عمده فروش برای کسب سود بیشتر و سوء استفاده از شرایط موجود نسبت به عرضه به موقع ممانعت می‌کند، گفت: درحال‌حاضر بیشتر مغازه‌داران و خرده‌فروش‌ها ماکت گوشی را در ویترین به نمایش می‌گذارند و زمانی مراجعه مشتری از عمده فروش تهیه می‌کند، عمده فروش نیز با توجه به تثبیت نرخ روز ارز که بعد از ظهر است و معمولا نسبت به روز قبل گرانتر می‌شود قیمت گوشی را تعیین و در اختیار فروشنده خرد قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شاهدیم که واردکننده‌ای که بدنبال سود بیشتر و نامتعارف است با ارز ۲۰ هزار تومان ثبت سفارش کرده اما با روند افزایش ارز گوشی را با ارز ۳۰ هزار تومانی می‌فروشد و حتی توقف در عرضه را شاهد هستیم.

فروتن لاریجانی یادآور شد: برخی عمده فروشان از شرایط امروز بازار ارز سوء استفاده می‌کنند که به تبع آن فروشنده‌ها به دردسر می‌افتند و در نتیجه کالا برای کاربر جزئی و مشتری گران تمام می‌شود.

وی بیان کرد: درحال‌حاضر گوشی‌هایی که تقاضای بیشتر و موجودی کمتری در بازار دارند بیش از دیگر گوشی‌ها تحت تاثیر نرخ ارز گران شده و افزایش قیمت داشته‌اند.

 رئیس انجمن صنفی فروشندگان تلفن همراه، سیم‌کارت و لوازم جانبی ابراز امیداوری کرد که شرایط به گونه‌ای باشد که در بازار ثبات ایجاد شود و مسئولان امر نسبت به بهبود اوضاع هم برای فعالان واقعی این صنف و هم مردم اقدام کنند.

 

منبع: اقتصاد نیوز
  • وطن ارسالی در

    سيستم دولت ( اقتصاد و سياست ) بعلت نبود رياست جمهوري و اتاق تصميم گيري به ورشكستگي رسيده است
    و ملت بعلت عدم صلاحيت در رياست جمهوري رفاه / سرمايه و اميدشان هر روز بدتر از ديروز مي شود و متأسفانه هيچ نهاد حكومتي و نظارتي و مجلس ها و قوه قضائيه به بحث دولت ورود نمي كنند خيانت در گراني بنزين خيانت در معيشت خيانت در منايع ملي خيانت در امنيت عمومي آيا خون شهيدان و اهداف انقلاب چنين چيزي بود .

ارسال نظر