|
کدخبر: 125168

انتشار منحنی بازدهی در بازار اوراق دولتی + نمودار

منحنی بازدهی در بازار اوراق دولتی امروز کاملاً هم سو با شاخص بورس حرکت کرد به‌طوری‌که در صبح کاهشی و در پایان روز افزایشی شد.

اقتصاد انتشار منحنی بازدهی در بازار اوراق دولتی + نمودار

امروز در بازار اوراق دولتی به محضی اینکه بورس شروع به رشد کرد بخشی از حقوقی‌ها وارد بازار اوراق شدند و تقاضا برای خرید اوراق بالا رفت. با افزایش خرید نرخ سود در این بازار پایین آمد. اما صف‌های فروش آخر بازار سهام موجب شد حجم فروش اوراق دولتی نیز بالا رود تا بخشی از حقوقی‌ها با تبدیل اوراق به سهام قیمت‌ها را مجدداً در کف خریدار شوند. همین اتفاق کافی بود نرخ سود کاهشی شده دوباره بالا رود. هرچند که برآیند بازار نشان می‌دهد نرخ سود یک‌ساله درنهایت کاهشی بسته شد.

در معاملات امروز حجم دادوستدها در مقایسه با روز چهارشنبه افزایش یافت و بیش از ۲۰ درصد بالا رفت نرخ سود یک‌ساله نیز پس از فرازوفرود بسیار ۲ دهم درصد کاهش یافت.

اوراق+منحنی

البته در برخی سررسیدها نرخ سود بالا رفت که نشان می‌دهد ملاقات عرضه و تقاضا در این بازه‌ها متفاوت بوده است. درواقع بازار اوراق روند یکنواختی نداشته است. همان‌گونه که در بخش بازدهی دونیمه متفاوت را تجربه کرد در سررسیدهای زمانی مختلف هم روند متفاوتی داشته است.

 

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر