|
کدخبر: 124939

آخرین وضعیت پروازهای خارجی

پروازهای هواپیمایی ترکیه به تهران پس از وقفه ۶ ماهه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی از امروز جمعه ( ۵ مهرماه ) از سر گرفته شد.

اقتصاد آخرین وضعیت پروازهای خارجی

علیرضا مجذوبی افزود: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان شاهد کاهش سفرها و به دنبال آن لغو پروازها در بیشتر کشورها از جمله کشورمان بودیم بطوریکه بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها ACI میزان مسافران جابه‌جا شده در فرودگاه‌های جهان در سه ماهه نخست امسال میلادی ۲۶.۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.

وی ادامه داد: با کاهش محدودیت‌های وضع شده در کشورها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت‌های هوایی هستیم هرچند بر اساس پیش‌بینی نهادهای بین‌المللی تعداد مسافران در صنعت حمل‌ونقل هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: اکنون شرکت‌های هواپیمایی قطر ایرویز و امارات در کنار تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی به فرودگاه امام (ره) پرواز دارند و از امروز شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) نیز پروازهای خود به این فرودگاه را از سر می‌گیرد.

مجذوبی اظهارکرد: هواپیمایی ترکیه که ۶ ماه پروازهای خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود با رایزنی و هماهنگی‌های صورت گرفته بین دو کشور مقرر شد ۷ پرواز هفتگی در مسیر استانبول - تهران و بالعکس انجام شود.

عضو هیات مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: اکنون تمام مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آنها وجود نخواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری تمام مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه، نمونه برداری از آنها در فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می‌شوند.

معاون بهره‌برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به رعایت تمام دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین شیوه نامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام (ره) بیان کرد: سلامت مسافران و کارکنان مهم‌ترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است.

وی افزود: تمام مسافران، مستقبلین، مشایعت‌کنندگان و کارکنان پیش از ورود به پایانه تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن‌های پایانه و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در پایانه نیز اجباری است و برچسب‌های رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پایانه نصب شده‌اند.

مجذوبی گفت: مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می‌شوند و بار همراه آنها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می‌شود.

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر