|
کدخبر: 120498

رفع چالش های سازمان های توسعه ای در گرو حمایت مجلس

سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در نشست هم اندیشی سازمان‌های توسعه‌ای کشور با رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی‌های کارشناسی مشترک در بدنه سازمان‌های توسعه‌ای به طور روشن بر نقش گره‌گشای مجلس در بهینه‌سازی کارکردهای این نهادها تاکید دارد.

اقتصاد رفع چالش های سازمان های توسعه ای در گرو حمایت مجلس

امیر بیات در این خصوص، اظهارکرد: ایدرو به عنوان نخستین و پر تجربه‌ترین سازمان توسعه‌ای کشور در کنار ایمیدرو، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ترکیب تیم پیشران توسعه کشور را تشکیل می‌دهند و همگی دارای چالش‌های مشترک در فضای فعالیت‌های خود هستند.

وی در ادامه، بیان کرد: مجموعه چالش ها از سوی این سازمان‌ها احصا شده و حل بخش زیادی از آنها با پشتیبانی و گره‌گشایی مجلس در بازنگری برخی قوانین محدودیت زا و نیز نظارت بر اجرای برخی مواد قانونی مغفول، میسر است.

نیاز کشور به سرمایه‌گذاری‌های بنیادی در عرصه‌های توسعه آفرین

سرپرست هیات عامل ایدرو با اشاره به نیاز کشور به اقدامات محرومیت‌زدایی و سرمایه‌گذاری‌های بنیادی در عرصه‌های توسعه آفرین که بخش خصوصی به تنهایی امکان و توجیه حضور در این زمینه‌ها را ندارد ضرورت تقویت و پویایی سازمان‌های توسعه‌ای در سال جهش تولید را بیش از پیش ارزیابی کرد.

در این دیدار همچنین خداداد غریب پور رئیس ایمیدرو، محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، صالحی نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و فلاحتیان معاون وزارت نفت به تشریح دیدگاه‌های خود مبنی بر لزوم تقویت سازمان‌های توسعه‌ای با استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی و هم‌افزایی بیش از پیش پرداختند.

منبع: شاتا

ارسال نظر