|
کدخبر: 117858

آپارتمان‌ های مناسب برای خانه ‌اولی‌ های وام ‌دار +جدول

ماه‌هاست که یک گروه از خانه اولی‌ها با وجود اینکه نوبت دریافت وام آنها رسیده است، امکان خروج از این صندوق با دریافت تسهیلات و انجام خرید ملکی را نیافته‌اند، چراکه سرعت تورم ملکی در طول دو سال اخیر بسیار بالا بوده است.

اقتصاد آپارتمان‌ های مناسب برای خانه ‌اولی‌ های وام ‌دار +جدول

از هفته گذشت که شرط سن بنا در خانه‌های مشمول وام خانه اولی‌ها تغییر کرد و از ۱۵ به ۲۰ سال ساخت افزایش یافت، به تدریج بر شمار جست‌وجوگران بازار ملک که قصد استفاده از این نوع تسهیلات را دارند، افزوده شده است.

ماه‌هاست که یک گروه از خانه اولی‌ها با وجود اینکه دوره سپرده‌گذاری آنها در صندوق پس‌انداز مسکن یکم سررسیده و در واقع نوبت دریافت وام آنها رسیده است، امکان خروج از این صندوق با دریافت تسهیلات و انجام خرید ملکی را نیافته‌اند، چراکه سرعت تورم ملکی در طول دو سال اخیر بسیار بالا بوده و آنها نتوانسته‌اند کمبود بودجه خود را جبران کنند.

استطاعت بسیاری از خانه اولی‌ها در حد خرید خانه‌های قدیمی بوده اما شرط سن بنای تسهیلات صندوق یکم، ۱۵ ساله بود و در نتیجه آنها با در بسته برخورد کرده و نتوانسته بودند گزینه مناسب بودجه خود را در شهر تهران پیدا کنند. اما از هفته گذشته به تدریج بر تعداد جست‌وجوگران خانه اولی بازار ملک افزوده شده است که اثر مستقیم انتشار خبر تغییر شرط سن بنای وام صندوق یکم از ۱۵ به ۲۰ سال ساخت است.

به این ترتیب اکنون خانه اولی‌ها می‌توانند برای خرید آپارتمان‌هایی که سن بنای آنها از تاریخ صدور جواز حداکثر ۲۰ سال است، از امتیاز وام خود که در ازای سپرده‌گذاری حداقل یک ساله در شبکه بانکی به دست آورده‌اند، استفاده کنند.

خانه+آپارتمان+جدولل

منبع: دنیای اقتصاد
  • ناشناس ارسالی در

    با سلام
    واقعا که خیلی قیمت مناسبه آدم کیف میکنه واقعا که ؟ چطوری این قیمت های کذایی رو مطرح می کنید و میگید قیمت مناسب برای خانه اولی ها واقعا که باعث شرم و خجالته!!!!

ارسال نظر