|
کدخبر: 107399

ارزش واقعی دارا یکم چقدر است؟

سازمان بورس در اطلاعیه‌ای از معامله‌گران خواسته در خصوص معاملات نماد دارا یکم به خالص ارزش دارایی (NAV) این نماد توجه کنند.

اقتصاد ارزش واقعی دارا یکم چقدر است؟

پس از بازگشایی نماد دارا یکم در بورس و افزایش قیمت بیش از ۲۰۰ درصدی این نماد نسبت به قیمت پذیره‎نویسی، سازمان بورس طی اطلاعیه‎‌ای به سهامداران نسبت به انجام معاملات در این نماد هشدار داد. بر اساس این اطلاعیه، مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس از معامله‌گران تقاضا کرده که در سفارش‌های خرید خود به خالص ارزش دارایی (NAV) این نماد دقت کنند و آن را ملاک معاملات خود قرار دهند.

در جریان معاملات امروز هر واحد از دارا یکم در حالی حدود ۳۲ هزار تومان معامله می‌شود که خالص ارزش دارایی‌های این نماد ۲۵ هزار تومان است. در واقع ارزش واقعی ۲۰۰ واحد دارایکم در مجموع درحال‌حاضر اندکی بیش از ۵ میلیون تومان است. در حالی که در بازار فروشندگان آن‌ را با ارزشی بالاتر از ۶ میلیون تومان به فروش می‌رسانند.

خالص ارزش دارایی در واقع مجموع ارزش سبد سهام نماد دارا یکم است که به صورت لحظه‌ای و با توجه به قیمت نمادهای حاضر در این صندوق محاسبه و به‌روزرسانی می‌شود. معامله‌گران می‌توانند این رقم را سایت شرکت مدیریت فناوری بورس، سامانه کارگزاری یا سایت خود صندوق به نشانی (www.fi۱fund.com) مشاهده کنند.

نکته مهم دیگری که باید سهامداران صندوق‌های ETF مانند دارا یکم به آن توجه داشته باشند این است که معاملات در این نمادها بر خلاف‌ نمادهای شرکت‌های بورسی و فرابورسی بدون محدودیت دامنه نوسان است. بنابراین باید در ثبت سفارش‌های خود دقت کافی را داشته باشند تا همانند امروز جا انداختن یک صفر موجب ضرر به معامله گران نشود.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر