|
کدخبر: 102368

قیمت دلار نیمایی (۱۴ خرداد ۹۹)

آخرین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به ۱۳ خرداد ماه است که بر این اساس نرخ خرید دلار نیمایی با کاهش ۵۴۶ تومانی به رقم ۱۵ هزار و ۹۲۴ تومان رسید، نرخ فروش دلار نیز ۱۵۷ تومان افت کرد و به ۱۶ هزار و ۲۶۲ تومان رسید.

اقتصاد قیمت دلار نیمایی (۱۴ خرداد ۹۹)

جدیدترین نرخ ارز در سامانه نیما مربوط به سیزدهم خرداد ماه است که بر این اساس نرخ فروش دلار، ۱۶ هزار و ۲۶۲ تومان اعلام شد که نسبت به دیروز ۱۵۷ تومان کاهش داشت. همچنین نرخ خرید دلار نیز با ۵۴۶ تومان کاهش و ورود به کانال ۱۵ هزار تومانی رقم ۱۵ هزار و ۹۲۴ تومان را ثبت کرد و این در حالیست که آخرین رقم اعلام شده نرخ دلار در صرافی ملی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

گفتنی است، در اردیبهشت ۹۷ بانک مرکزی از سامانه‌‌ای به نام سامانه ارز نیمایی رونمایی کرد که این سامانه با هدف بهبود بخشیدن به بازار ارز و واردات کالا از طرف بانک مرکزی شکل گرفت.

براساس گزارشات بانک مرکزی تمامی خریداران متقاضیان بازرگانان و واردکنندگان کالا و تمامی فروشندگان و تامین‌کنندگان ارز و تمامی صرافی‌ها صادرکنندگان کالا باید برای تامین ارز پس از ثبت سفارش برای ورود کالا به درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند و به فروش ارز حاصل از صادرات کالا در این سامانه بپردازند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر