کدخبر: 100848

دستور روحانی درخصوص بورس و سهام عدالت

رئیس جمهور، گفت: فرآیند واگذاری و شکل عرضه مستقیم سهام به گونه‌ای باشد که منجر به کاهش تصدی‌گری و در نهایت واگذاری مدیریت دولتی شود.

اقتصاد دستور روحانی درخصوص بورس و سهام عدالت

یکصد و سی و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت امروز (سه‌شنبه) به ریاست حسن روحانی، رئیس‌جمهور تشکیل شد، وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه واگذاری شرکت‌های دولتی و زیر مجموعه بانک‌های دولتی در بورس گزارش داد.

همچنین در گزارش جداگانه‌‌ای، وزیر اموراقتصادی و دارایی روند آزادسازی سهام عدالت به مردم را تشریح کرد و رئیس‌جمهور هم درباره سرعت بخشیدن به فرآیند آزادسازی، مدیریت بازار سرمایه و فعال‌سازی در جهت حراست از حقوق صاحبان سهام عدالت تذاکراتی داد.

در این جلسه همچنین گزارش دیگری در خصوص تشکیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری معامله‌پذیر(etf) به عنوان نخستین تجربه دولت در ابعاد مختلف و چگونگی واگذاری آن مطرح و بررسی شد که در نخستین عرضه، سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشارکت داشته‌اند.

در ادامه این جلسه با توجه به برنامه جامع دولت برای جهش تولید کشور در ابعاد مختلف، موضوع امنیت غذایی با اتکا به تولید داخل مورد بحث قرار گرفت.

درهمین زمینه وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از برنامه تولید کالاهای اساسی و چگونگی خرید تضمینی محصولات کشاورزی ارائه کرد.

براساس تصمیم این جلسه، تامین با کیفیت نهاده‌ها و چگونگی حمایت از کشاورزان از جمله خرید به هنگام محصولات و تنظیم بازار باید به گونه‌ای باشد که ضمن حمایت از تولید با کاهش هزینه‌های مبادله، کالاهای تولیدی به قیمت عادلانه در اختیار مصرف‌کننده قرار گیرد.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر