|

بخوانید :

کدخبر: 211121

قاچاق لوازم خانگی باعث کاهش قیمت می شود؟

شهیدی گفت: ۳۰ درصد قیمت تمام شده تولید کننده ایرانی پرداختی به دولت است در حالی که قاچاق فروش‌ها هیچ یک از آن‌ها را پرداخت نمی‌کنند.

اصناف قاچاق لوازم خانگی باعث کاهش قیمت می شود؟

شهیدی دبیر انجمن تولید کنندگان صوت و تصویر گفت: در حوزه تلویزیون پیش از سال ۹۶ برند‌های کره‌ای را داشتیم که حدود ۷۰ درصد بازار را در اختیار داشتند. این دو شرکت بعد از اعمال تحریم‌ها حتی قطعات مورد نیاز ما را تامین نمی‌کردند. امروز حدود ۱۵۰ مدل تلویزیون در همه اندازه ها و با قابلیت‌های مختلفی که در ایران تولید می‌شود تولید می‌کنیم. کیفیت تولیدات داخلی کاملا قابل رقابت با برند‌های خارجی است و پنل اصلی تلویزیون از همان شرکتی خریداری می‌شود که پیش از این در ایران حضور داشتند.

او گفت: متوسط نرخ تلوزیون ۵۰ اینچ از ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است. یعنی قیمتی نزدیک به کالای ایرانی دارند. ۳۰ درصد قیمت تمام شده تولید کننده ایرانی پرداختی به دولت است. ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۵ درصد گمرکی، مالیات بر سود، مالیات بر فروشگاه‌ها، پرداخت‌های تامین اجتماعی و مواردی از این قبیل که قاچاق فروش‌ها هیچ یک از آن‌ها را پرداخت نمی‌کنند. سال گذشته حدود ۸۰۰ هزار تلویزیون قاچاق در کشور داشتیم و اعداد بزرگی به راحتی وارد کشور می‌شود. اصلا کشفی انجام نمی‌شود و با عناوین مختلف وارد کشور می‌شوند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...